Vždy bezpečně: Vysávání plastů a aditiv

Zákazník: Vestolit
Vysávaný materiál: plast (PVC) a plastová aditiva
Odvětví: zpracování plastů
Vysavač: Ruwac DS 1220 (Staub-Ex zóna 22)

Vestolit GmbH patří k předním výrobcům PVC (polyvinylchloridu), který se používá především ve stavebnictví (okenní profily, potrubí, podlahové krytiny, …). V Chemiepark Marl provozuje Vestolit největší evropské plně integrované zařízení na výrobu PVC s roční kapacitou 400 000 tun.

Úkol

Vestolit v technickém centru testuje profil vlastností nových druhů PVC a jejich přísad a zkouší rovněž možnosti jejich zpracování. K tomu mají praktičtí technici k dispozici mimo jiné dvě extruzní zařízení. Protože se tato zařízení při provozu technického centra často přestrojují, mohou se do okolí dostat složky PVC a další zbytky z výroby. Musí být – to je u Vestolit zásada – ihned odsáty z podlahy nebi zařízení.

Řešení

K tomu Vestolit používá vysavač Ruwac řady DS pro Staub-Ex zónu 22. Díky kapsovému filtru prachové třídy M, který dosahuje hodnoty zbytkového prachu 0,1 mg/m3, je splněn vyšší standard ochrany zdraví pracovníků. Vysavač se nepoužívá jen na zpracovatelských zařízeních, ale rovněž na zařízení pro přípravu směsí, kde praktická technologie připravuje nové materiály.

Zpracování plastů

Průmyslový vysavač Ruwac DS1 s pohonem na třífázový střídavý proud pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává barevné pigmenty u firmy Axalta

Axalta

Čištění pracovní stanice pro dávkování pigmentů při výrobě elektrolaku

Průmyslový vysavač Ruwac DS2720 vysává sklolaminátový prach při 3D tisku ve výrobě plastů v Kielu.

Dilba Kunststoffbau

Při výrobě muzejních exponátů (např. kostry mamuta) vyrobených ze sklolaminátu pomocí 3D tisku se osvědčil vysavač Ruwac Staub-Ex.

Vysávací zařízení Ruwac pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává sklolaminátový prach u firmy Enercon v Aurichu.

Enercon

Dva centrální odsávací systémy zajišťují čistotu při výrobě rotorových listů předního výrobce větrných turbín. Veškeré ruční nářadí je připojeno přímo k potrubní síti systému.

Průmyslový tichý vysavač Ruwac R01 R022 2 v Evonik Chemiepark v Marlu.

Evonik Catalysts Chemiepark

Vysavače Staub-Ex ve výrobě katalyzátoru s pevným ložem zajišťují čistotu jak u výrobních strojů, tak v jejich okolí.

Průmyslový vysavač Ruwac s třífázovým pohonem na střídavý proud DS1750 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu u firmy Lätzsch vysává prach ze sklolaminátu a polymerů zesílených uhlíkovým vláknem

Lätzsch

Při zpracování sklolaminátu vzniká škodlivý prach a výpary. Specialista na tuto náročnou oblast zpracování plastů proto používá výkonný odsávací systém - od Ruwac.

Průmyslový vysavač Ruwac DS1220 s pohonem na třífázový střídavý proud pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává plastové pigmenty v závodu Raschig v Espenheimu

Raschig

Bei jedem Chargenwechsel müssen die Mahlanlagen, die ein Hersteller von duroplastischen Formmassen einsetzt, gründlich gereinigt werden. Denn die verwendeten Additive sind farbstark und Fremdpigmente daher unerwünscht. Ein Ruwac-Sauger sorgt für Saube

Průmyslový vysavač Ruwac R01 S vysává prach ze sklolaminátu a polymerů zesílených uhlíkovým vláknem u firmy Schunk v Heuchelheimu.

Schunk

Výrobce polymerových komponentů zesílených uhlíkovým vláknem instaloval v nové výrobní hale centrální odsávací systém, který spolehlivě odsává prach vznikající na všech výrobních systémech.

Vysávací zařízení Ruwac vysává plastový prach ve firmě Tec Support v Bielefeldu.

Tec Support

Efektivně extrahujte velké množství plastových špon a umožněte recyklaci tříděných surovin: Tento úkol je u výrobce plastových manžet vyřešen kombinací vysavače prachu Staub-Ex a cyklónového odlučovače.

Vestolit

PVC granuláty, směsi a různé přísady do plastů jsou odsávány vysavačem Staub-Ex v technickém centru předního výrobce plastů

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na