Vysávací zařízení Ruwac vysává plastový prach ve firmě Tec Support v Bielefeldu.

Účinné odsávání při vysokorychlostním frézování plastů

Zákazník: Tec Support
Vysávaný materiál: zbytky plastů
Odvětví: zpracování plastů
Vysavač: Ruwac DS 1400 (Staub-Ex zóna 22) s cyklonovým odlučovačem

Jako specialista na bezpečnost práce se TecSupport Ltd. se sídlem v Bielefeldu soustředí na vývoj a výrobu skládacích manžet na míru, které se používají pro vedení laserového paprsku na vysoce kvalitních laserových systémech a jako ochrana kluzné dráhy.

Úkol

Několik plně automatizovaných „vysokootáčkových“ frézek (HSC) vyřezává z pevného plastového materiálu tvary skládacích manžet uložené v řízení. Přitom u každého produktu vzniká velké množství špon, které musí být odstraněno z procesu. Pro podnik byl důležitý i účinný sběr vytříděných plastových špon.

Řešení

Na každém frézovacím systému je instalován vysavač Ruwac DS 1400 s filtrem prachové třídy L v provedení ochrany proti výbuchu prachu (zóna 22). Před každým vysavačem je předřazený cyklonový odlučovač. Tato kombinace pracuje výjimečně účinně: Téměř 100% relativně těžkých plastových špon z frézování se usazuje v cyklónovém odlučovači, takže kapsové filtry ve vysavačích nejsou téměř zatěžovány a mají velmi dlouhou životnost.

Při každém frézování se špony hromadí na dně cyklonu. Pokud je odsávací systém vypnutý, automaticky se otevře klapka a špony padají do mřížového boxu využívaného jako sběrná nádoba. Když frézka zpracovává jiný plast, je možné mřížový box snadno vyměnit pomocí vysokozdvižného vozíku. Tím TecSupport sbírá tříděně a nemusí kupovat recyklované špony.

Zpracování plastů

Průmyslový vysavač Ruwac DS1 s pohonem na třífázový střídavý proud pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává barevné pigmenty u firmy Axalta

Axalta

Čištění pracovní stanice pro dávkování pigmentů při výrobě elektrolaku

Průmyslový vysavač Ruwac DS2720 vysává sklolaminátový prach při 3D tisku ve výrobě plastů v Kielu.

Dilba Kunststoffbau

Při výrobě muzejních exponátů (např. kostry mamuta) vyrobených ze sklolaminátu pomocí 3D tisku se osvědčil vysavač Ruwac Staub-Ex.

Vysávací zařízení Ruwac pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává sklolaminátový prach u firmy Enercon v Aurichu.

Enercon

Dva centrální odsávací systémy zajišťují čistotu při výrobě rotorových listů předního výrobce větrných turbín. Veškeré ruční nářadí je připojeno přímo k potrubní síti systému.

Průmyslový tichý vysavač Ruwac R01 R022 2 v Evonik Chemiepark v Marlu.

Evonik Catalysts Chemiepark

Vysavače Staub-Ex ve výrobě katalyzátoru s pevným ložem zajišťují čistotu jak u výrobních strojů, tak v jejich okolí.

Průmyslový vysavač Ruwac s třífázovým pohonem na střídavý proud DS1750 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu u firmy Lätzsch vysává prach ze sklolaminátu a polymerů zesílených uhlíkovým vláknem

Lätzsch

Při zpracování sklolaminátu vzniká škodlivý prach a výpary. Specialista na tuto náročnou oblast zpracování plastů proto používá výkonný odsávací systém - od Ruwac.

Průmyslový vysavač Ruwac DS1220 s pohonem na třífázový střídavý proud pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává plastové pigmenty v závodu Raschig v Espenheimu

Raschig

Bei jedem Chargenwechsel müssen die Mahlanlagen, die ein Hersteller von duroplastischen Formmassen einsetzt, gründlich gereinigt werden. Denn die verwendeten Additive sind farbstark und Fremdpigmente daher unerwünscht. Ein Ruwac-Sauger sorgt für Saube

Průmyslový vysavač Ruwac R01 S vysává prach ze sklolaminátu a polymerů zesílených uhlíkovým vláknem u firmy Schunk v Heuchelheimu.

Schunk

Výrobce polymerových komponentů zesílených uhlíkovým vláknem instaloval v nové výrobní hale centrální odsávací systém, který spolehlivě odsává prach vznikající na všech výrobních systémech.

Vysávací zařízení Ruwac vysává plastový prach ve firmě Tec Support v Bielefeldu.

Tec Support

Efektivně extrahujte velké množství plastových špon a umožněte recyklaci tříděných surovin: Tento úkol je u výrobce plastových manžet vyřešen kombinací vysavače prachu Staub-Ex a cyklónového odlučovače.

Vestolit

PVC granuláty, směsi a různé přísady do plastů jsou odsávány vysavačem Staub-Ex v technickém centru předního výrobce plastů

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na