Průmyslový vysavač Ruwac R01 S vysává prach ze sklolaminátu a polymerů zesílených uhlíkovým vláknem u firmy Schunk v Heuchelheimu.

Čistě a bezpečně: Flexibilní odsávání prachu při zpracování polymerů zesílených uhlíkovým vláknem

Zákazník: Schunk
Vysávaný materiál: uhlovodíkový prach (polymery zesílené uhlíkovým vláknem)
Odvětví: zpracování plastů
Vysavač: centrální vysávací zařízení (Staub-Ex)

Schunk Kohlenstofftechnik GmbH vyrábí v Heuchelheimu mimo jiné kompozitní součástky z polymerů zesílených uhlíkovým vláknem (CFK), jež se používají převážně při výrobě strojů a zařízení a v automobilovém průmyslu a při výrobě zaří.

Úkol

Protože se prach uvolňuje při mnoha zpracovatelských procesech, musela být při plánování nové haly vyjasněna i otázka odsávání. Přitom bylo na výběr ze dvou konceptů: jedno centrální odsávací zařízení a použití dvou decentralizovaných (mobilních) vysavačů.

Řešení

Odpovědné osoby společnosti Schunk se po poradě s experty Ruwac rozhodly pro jedno centrální odsávací zařízení s výkonem 2 x 11 kW. Je potrubími spojeno s mnoha odsávacími místy, na nichž může uživatel podle potřeby připojovat sací hadice a vysávat prach. Kromě toho je na některých obráběcích strojích instalováno přímé odsávací zařízení, jež sbírají prach přímo na místě jeho vzniku.

Zařízení je provedeno podle požadavků ochrany proti výbuchu prachu. Protože jsou centrální komponenty umístěny do mezipodlaží, nezabírají žádné místo ve výrobě.

K výhodám centrálního odsávacího zařízení patří přehledné uspořádání, vysoká flexibilita a jednoduchá manipulace. Personál ihned a snadno odstraní menší i větší množství prachu. Protože se vysávaný materiál shromažďuje na jednom místě, zjednodušuje se i jeho likvidace.

Zpracování plastů

Průmyslový vysavač Ruwac DS1 s pohonem na třífázový střídavý proud pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává barevné pigmenty u firmy Axalta

Axalta

Čištění pracovní stanice pro dávkování pigmentů při výrobě elektrolaku

Průmyslový vysavač Ruwac DS2720 vysává sklolaminátový prach při 3D tisku ve výrobě plastů v Kielu.

Dilba Kunststoffbau

Při výrobě muzejních exponátů (např. kostry mamuta) vyrobených ze sklolaminátu pomocí 3D tisku se osvědčil vysavač Ruwac Staub-Ex.

Vysávací zařízení Ruwac pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává sklolaminátový prach u firmy Enercon v Aurichu.

Enercon

Dva centrální odsávací systémy zajišťují čistotu při výrobě rotorových listů předního výrobce větrných turbín. Veškeré ruční nářadí je připojeno přímo k potrubní síti systému.

Průmyslový tichý vysavač Ruwac R01 R022 2 v Evonik Chemiepark v Marlu.

Evonik Catalysts Chemiepark

Vysavače Staub-Ex ve výrobě katalyzátoru s pevným ložem zajišťují čistotu jak u výrobních strojů, tak v jejich okolí.

Průmyslový vysavač Ruwac s třífázovým pohonem na střídavý proud DS1750 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu u firmy Lätzsch vysává prach ze sklolaminátu a polymerů zesílených uhlíkovým vláknem

Lätzsch

Při zpracování sklolaminátu vzniká škodlivý prach a výpary. Specialista na tuto náročnou oblast zpracování plastů proto používá výkonný odsávací systém - od Ruwac.

Průmyslový vysavač Ruwac DS1220 s pohonem na třífázový střídavý proud pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává plastové pigmenty v závodu Raschig v Espenheimu

Raschig

Bei jedem Chargenwechsel müssen die Mahlanlagen, die ein Hersteller von duroplastischen Formmassen einsetzt, gründlich gereinigt werden. Denn die verwendeten Additive sind farbstark und Fremdpigmente daher unerwünscht. Ein Ruwac-Sauger sorgt für Saube

Průmyslový vysavač Ruwac R01 S vysává prach ze sklolaminátu a polymerů zesílených uhlíkovým vláknem u firmy Schunk v Heuchelheimu.

Schunk

Výrobce polymerových komponentů zesílených uhlíkovým vláknem instaloval v nové výrobní hale centrální odsávací systém, který spolehlivě odsává prach vznikající na všech výrobních systémech.

Vysávací zařízení Ruwac vysává plastový prach ve firmě Tec Support v Bielefeldu.

Tec Support

Efektivně extrahujte velké množství plastových špon a umožněte recyklaci tříděných surovin: Tento úkol je u výrobce plastových manžet vyřešen kombinací vysavače prachu Staub-Ex a cyklónového odlučovače.

Vestolit

PVC granuláty, směsi a různé přísady do plastů jsou odsávány vysavačem Staub-Ex v technickém centru předního výrobce plastů

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na