Průmyslový vysavač Ruwac s třífázovým pohonem na střídavý proud DS1750 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu u firmy Lätzsch vysává prach ze sklolaminátu a polymerů zesílených uhlíkovým vláknem

Lehké sklolaminátové konstrukce: Nic bez odsávání

Zákazník: Lätzsch
Vysávaný materiál: zbytky sklolaminátových plastů
Odvětví: zpracování plastů
Vysavač: Ruwac DS 1120 M (Staub-Ex zóna 22)

Lätzsch GmbH v Kitzscheru u Lipska se specializuje na zpracování tvářených dílů z PUR a sklolaminátových plastů. Sklolaminátové komponenty „made by Laetzsch“ se používají mj. v autobusech a rovněž ve zpracovatelské technologii a stavbě nádrží.

Úkol

Při tvrdnutí sklolaminátových dílů se uvolňují styrolové výpary, jež jsou považovány za zdraví škodlivé a také výbušné. Při procesních krocích, jako je laminování a broušení, vzniká prach, který díky své vláknité konzistenci silně ulpívá na površích. Pevně se usazuje na kůži i pracovních oděvech a není sice považován za bezprostředně toxický, nicméně dráždí pokožku a sliznice. Proto je při zpracování sklolaminátu nutné výkonné odsávání.

Řešení

Firma Lätzsch používá pro tyto úkoly mimo jiné průmyslový vysavač Ruwac typu DS 1120 M pro Staub-Ex zónu 22, na který je možné podle pracovního procesu připojovat různé sací příslušenství.

Vysavač Ruwac vybavený filtrem prachové třídy M si i u jemného prachu zachovává vysokou míru odlučování 99,9 % a vrací se takříkajíc na místo svého zrodu. Protože Lätzsch vyrábí sklolaminátové kryty i pro Ruwac, takže její vlastní vyráběné produkty nakonec slouží k ochraně práce a zdraví vlastních zaměstnanců.

Zpracování plastů

Průmyslový vysavač Ruwac DS1 s pohonem na třífázový střídavý proud pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává barevné pigmenty u firmy Axalta

Axalta

Čištění pracovní stanice pro dávkování pigmentů při výrobě elektrolaku

Průmyslový vysavač Ruwac DS2720 vysává sklolaminátový prach při 3D tisku ve výrobě plastů v Kielu.

Dilba Kunststoffbau

Při výrobě muzejních exponátů (např. kostry mamuta) vyrobených ze sklolaminátu pomocí 3D tisku se osvědčil vysavač Ruwac Staub-Ex.

Vysávací zařízení Ruwac pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává sklolaminátový prach u firmy Enercon v Aurichu.

Enercon

Dva centrální odsávací systémy zajišťují čistotu při výrobě rotorových listů předního výrobce větrných turbín. Veškeré ruční nářadí je připojeno přímo k potrubní síti systému.

Průmyslový tichý vysavač Ruwac R01 R022 2 v Evonik Chemiepark v Marlu.

Evonik Catalysts Chemiepark

Vysavače Staub-Ex ve výrobě katalyzátoru s pevným ložem zajišťují čistotu jak u výrobních strojů, tak v jejich okolí.

Průmyslový vysavač Ruwac s třífázovým pohonem na střídavý proud DS1750 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu u firmy Lätzsch vysává prach ze sklolaminátu a polymerů zesílených uhlíkovým vláknem

Lätzsch

Při zpracování sklolaminátu vzniká škodlivý prach a výpary. Specialista na tuto náročnou oblast zpracování plastů proto používá výkonný odsávací systém - od Ruwac.

Průmyslový vysavač Ruwac DS1220 s pohonem na třífázový střídavý proud pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává plastové pigmenty v závodu Raschig v Espenheimu

Raschig

Bei jedem Chargenwechsel müssen die Mahlanlagen, die ein Hersteller von duroplastischen Formmassen einsetzt, gründlich gereinigt werden. Denn die verwendeten Additive sind farbstark und Fremdpigmente daher unerwünscht. Ein Ruwac-Sauger sorgt für Saube

Průmyslový vysavač Ruwac R01 S vysává prach ze sklolaminátu a polymerů zesílených uhlíkovým vláknem u firmy Schunk v Heuchelheimu.

Schunk

Výrobce polymerových komponentů zesílených uhlíkovým vláknem instaloval v nové výrobní hale centrální odsávací systém, který spolehlivě odsává prach vznikající na všech výrobních systémech.

Vysávací zařízení Ruwac vysává plastový prach ve firmě Tec Support v Bielefeldu.

Tec Support

Efektivně extrahujte velké množství plastových špon a umožněte recyklaci tříděných surovin: Tento úkol je u výrobce plastových manžet vyřešen kombinací vysavače prachu Staub-Ex a cyklónového odlučovače.

Vestolit

PVC granuláty, směsi a různé přísady do plastů jsou odsávány vysavačem Staub-Ex v technickém centru předního výrobce plastů

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na