Průmyslový tichý vysavač Ruwac R01 R022 2 v Evonik Chemiepark v Marlu.

Čistota a bezpečnost při výrobě katalyzátorů

Zákazník: Evonik Catalysts Chemiepark
Vysávaný materiál: pevné chemikálie
Odvětví: zpracování plastů
Vysavače: dva Ruwac DS 1220 GasEx

Evonik Industries AG je předním světovým výrobcem speciálních chemikálií a zátěžových materiálů. Obchodní divize „Catalysts“ vyrábí na několika pracovištích katalyzátory – například v Marlu katalyzátory pro pevná lože, které urychlují procesy v chemické výrobě a rovněž vytváří energii a jsou efektivní z hlediska nákladů.

Úkol

Při výrobě katalyzátorů – k procesním krokům patří například tvarování, impregnace, potahování a tepelná úprava – není možné zcela zamezit tvorbě prachu. Kvůli bezpečnosti práce je třeba ihned vysávat zbytky, které vzniknou při plnění nebo výměně produktu. Je to o to důležitější, že je prach částečně výbušný.

Řešení

K tomu Evonik používá dva vysavače Staub-Ex od Ruwac. Jsou od základu zkonstruovány pro použití v oblastech s nebezpečím výbuchu, a navíc jsou výjimečně flexibilní. Ta je zajištěna snadnou dopravou na jednotlivá místa použití a rovněž díky různým sacím nástavcům, kartáčům atd., které si firma Evonik objednala jako příslušenství. Ty zajišťují, že budou veškerá čištění na podlaze či na strojích provedena účinně, důkladně a pomocí správného „nástroje“.

Protože osoby odpovědné v Evonik za výrobu katalyzátorů kladou velký důraz na bezhlučný provoz strojů a zařízení, je jeden z obou vysavačů Ruwac Ex řady DS 1 s výkonem 2,2 kW vyroben jako „tichý“.

Zpracování plastů

Průmyslový vysavač Ruwac DS1 s pohonem na třífázový střídavý proud pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává barevné pigmenty u firmy Axalta

Axalta

Čištění pracovní stanice pro dávkování pigmentů při výrobě elektrolaku

Průmyslový vysavač Ruwac DS2720 vysává sklolaminátový prach při 3D tisku ve výrobě plastů v Kielu.

Dilba Kunststoffbau

Při výrobě muzejních exponátů (např. kostry mamuta) vyrobených ze sklolaminátu pomocí 3D tisku se osvědčil vysavač Ruwac Staub-Ex.

Vysávací zařízení Ruwac pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává sklolaminátový prach u firmy Enercon v Aurichu.

Enercon

Dva centrální odsávací systémy zajišťují čistotu při výrobě rotorových listů předního výrobce větrných turbín. Veškeré ruční nářadí je připojeno přímo k potrubní síti systému.

Průmyslový tichý vysavač Ruwac R01 R022 2 v Evonik Chemiepark v Marlu.

Evonik Catalysts Chemiepark

Vysavače Staub-Ex ve výrobě katalyzátoru s pevným ložem zajišťují čistotu jak u výrobních strojů, tak v jejich okolí.

Průmyslový vysavač Ruwac s třífázovým pohonem na střídavý proud DS1750 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu u firmy Lätzsch vysává prach ze sklolaminátu a polymerů zesílených uhlíkovým vláknem

Lätzsch

Při zpracování sklolaminátu vzniká škodlivý prach a výpary. Specialista na tuto náročnou oblast zpracování plastů proto používá výkonný odsávací systém - od Ruwac.

Průmyslový vysavač Ruwac DS1220 s pohonem na třífázový střídavý proud pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává plastové pigmenty v závodu Raschig v Espenheimu

Raschig

Bei jedem Chargenwechsel müssen die Mahlanlagen, die ein Hersteller von duroplastischen Formmassen einsetzt, gründlich gereinigt werden. Denn die verwendeten Additive sind farbstark und Fremdpigmente daher unerwünscht. Ein Ruwac-Sauger sorgt für Saube

Průmyslový vysavač Ruwac R01 S vysává prach ze sklolaminátu a polymerů zesílených uhlíkovým vláknem u firmy Schunk v Heuchelheimu.

Schunk

Výrobce polymerových komponentů zesílených uhlíkovým vláknem instaloval v nové výrobní hale centrální odsávací systém, který spolehlivě odsává prach vznikající na všech výrobních systémech.

Vysávací zařízení Ruwac vysává plastový prach ve firmě Tec Support v Bielefeldu.

Tec Support

Efektivně extrahujte velké množství plastových špon a umožněte recyklaci tříděných surovin: Tento úkol je u výrobce plastových manžet vyřešen kombinací vysavače prachu Staub-Ex a cyklónového odlučovače.

Vestolit

PVC granuláty, směsi a různé přísady do plastů jsou odsávány vysavačem Staub-Ex v technickém centru předního výrobce plastů

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na