Vysávací zařízení Ruwac pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává sklolaminátový prach u firmy Enercon v Aurichu.

Odsávací zařízení pro výrobu rotorových listů

Zákazník: Enercon
Vysávaný materiál: zbytky sklolaminátu
Odvětví: zpracování plastů
Vysavače: 2 centrální odsávací zařízení

Enercon GmbH, založená v roce 1984 Aloysem Wobbenem v Aurichu, patří k předním světovým výrobcům větrných elektráren. V Německu připadá okolo 54 % instalovaného výkonu na zařízení od Enercon. V Evropě je to 23 % a ve světě 6 %. 

Zařízení se vyznačují mimo jiné inovativní koncepcí pohonu: Protože mezi rotorem a generátorem chybí převodovka, je možná vyšší účinnost, nižší hmotnost a provoz bez opotřebení a údržby.

Úkol

Enercon sází na větší technologickou hloubku a v Aurichu vyrábí mimo jiné sklolaminátové rotorové listy. Jednotlivé listy jsou až 70 metrů dlouhé a při své vysoké stabilitě extrémně lehké. Jsou nejprve laminovány, pak tvrdnou, než jsou v nejryzejším smyslu slova „ohlazeny“. Při této činnosti uvolňují manuální brusky jemný sklolaminátový prach, který je nutné vysát.

Řešení

V několika výrobních halách jsou instalovány centrální vysavače Ruwac, k nimž je možné připojit jednotlivé ruční nástroje. Tyto nástroje, například ruční brusky, jsou opatřeny integrovanými odsávacími zařízeními, takže je jemný prach odsáván vždy přímo na místě vzniku.

Tento osvědčený princip byl využit i při rozšiřování výroby rotorových listů. Zde jsou odsávací potrubí svedena do centrální stanice, která se nachází vně haly. Tam je odstátá směs prachu a vzduchu nejprve přivedena do vysokorychlostního cyklonu, kde se cca 98 % větších prachových částic usadí v silu. Takto předběžně vyčištěný vzduch následně proudí filtrem kategorie C / prachové třídy M, který je spolehlivý i z hlediska zdraví škodlivého jemného prachu a disponuje vysokým stupněm odlučování minimálně 99,9 %. Hlavní filtr je navíc zabezpečen dalším filtrem zbytkového prachu.Stanici tvoří dvě zařízení, jež čistí vzduch ze dvou různých oblastí haly. V případě potřeby ale může zařízení provádět i kompletní odsávání. Tím Enercon zajišťuje maximální dostupnost čistého vzduchu v podniku. K energeticky účinnému provozu zařízení při automatickém čištění přispívá i poptávkou řízená výroba podtlaku.

Zpracování plastů

Průmyslový vysavač Ruwac DS1 s pohonem na třífázový střídavý proud pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává barevné pigmenty u firmy Axalta

Axalta

Čištění pracovní stanice pro dávkování pigmentů při výrobě elektrolaku

Průmyslový vysavač Ruwac DS2720 vysává sklolaminátový prach při 3D tisku ve výrobě plastů v Kielu.

Dilba Kunststoffbau

Při výrobě muzejních exponátů (např. kostry mamuta) vyrobených ze sklolaminátu pomocí 3D tisku se osvědčil vysavač Ruwac Staub-Ex.

Vysávací zařízení Ruwac pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává sklolaminátový prach u firmy Enercon v Aurichu.

Enercon

Dva centrální odsávací systémy zajišťují čistotu při výrobě rotorových listů předního výrobce větrných turbín. Veškeré ruční nářadí je připojeno přímo k potrubní síti systému.

Průmyslový tichý vysavač Ruwac R01 R022 2 v Evonik Chemiepark v Marlu.

Evonik Catalysts Chemiepark

Vysavače Staub-Ex ve výrobě katalyzátoru s pevným ložem zajišťují čistotu jak u výrobních strojů, tak v jejich okolí.

Průmyslový vysavač Ruwac s třífázovým pohonem na střídavý proud DS1750 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu u firmy Lätzsch vysává prach ze sklolaminátu a polymerů zesílených uhlíkovým vláknem

Lätzsch

Při zpracování sklolaminátu vzniká škodlivý prach a výpary. Specialista na tuto náročnou oblast zpracování plastů proto používá výkonný odsávací systém - od Ruwac.

Průmyslový vysavač Ruwac DS1220 s pohonem na třífázový střídavý proud pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává plastové pigmenty v závodu Raschig v Espenheimu

Raschig

Bei jedem Chargenwechsel müssen die Mahlanlagen, die ein Hersteller von duroplastischen Formmassen einsetzt, gründlich gereinigt werden. Denn die verwendeten Additive sind farbstark und Fremdpigmente daher unerwünscht. Ein Ruwac-Sauger sorgt für Saube

Průmyslový vysavač Ruwac R01 S vysává prach ze sklolaminátu a polymerů zesílených uhlíkovým vláknem u firmy Schunk v Heuchelheimu.

Schunk

Výrobce polymerových komponentů zesílených uhlíkovým vláknem instaloval v nové výrobní hale centrální odsávací systém, který spolehlivě odsává prach vznikající na všech výrobních systémech.

Vysávací zařízení Ruwac vysává plastový prach ve firmě Tec Support v Bielefeldu.

Tec Support

Efektivně extrahujte velké množství plastových špon a umožněte recyklaci tříděných surovin: Tento úkol je u výrobce plastových manžet vyřešen kombinací vysavače prachu Staub-Ex a cyklónového odlučovače.

Vestolit

PVC granuláty, směsi a různé přísady do plastů jsou odsávány vysavačem Staub-Ex v technickém centru předního výrobce plastů

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na