Vysavač pomáhá s 3D tiskem muzejních exponátů

Zákazník: Dilba Kunstoffbau
Vysávaný materiál: zbytky sklolaminátu
Odvětví: zpracování plastů
Vysavač: DS 1750 GAS-Ex

Dilba Kunststoffbau GmbH z Neumünsteru vyvíjí a vyrábí sklolaminátové komponenty apod. pro obytné vozy, jachty a interiéry kolejových vozidel. Přitom je podnik výjimečně flexibilní a na 3D tiskárně vyrábí podle vzorů i jednotlivé díly, které byly nejprve naskenovány a následně „vyrobeny“. Vlastník podniku pronikl s výrobou muzejních exponátů do další obchodní oblasti.

Úkol

Andrease Dilbu jednoho dne napadlo, že by mohl metodou jednotlivé výroby sklolaminátu – naskenování vzorů a výrobou 3D tisku – vyrábět věrné muzejní exponáty. K prvním předmětům patřil reálný mamut v životní velikosti pro přírodovědné muzeum. Stejně jako při výrobě „běžných“ sklolaminátových dílů musí být i zde odsáván prach, protože je výchozí materiál práškový. To platí nejen pro tvarování, ale i pro následující postupy.

Řešení

Dilba Kunststoffbau používá jeden vysavač Ruwac, který je co nejlépe přizpůsoben požadavkům na zpracování sklolaminátu. Filtry modulárně zkonstruovaného vysavače odpovídají prachové třídě M. To znamená: Je dosaženo maximální míry průchodnosti 0,1 %, takže filtrem projde nanejvýš jedna částice z tisíce. Minimálně 99,9 % sklolaminátových částic skončí ve velké, bezprašné nádobě s možností vyprazdňování, a protože jsou bohatě dimenzované i samotné filtry, jsou zaručeny dlouhé pracovní cykly bez čištění.

Vysavač Sauger je tedy díky svému silnému třífázovému pohonu na střídavý proud opravdovým „držákem“, který maximálně pomáhá při právi neumünsterským specialistům na sklolaminát.

Zpracování plastů

Průmyslový vysavač Ruwac DS1 s pohonem na třífázový střídavý proud pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává barevné pigmenty u firmy Axalta

Axalta

Čištění pracovní stanice pro dávkování pigmentů při výrobě elektrolaku

Průmyslový vysavač Ruwac DS2720 vysává sklolaminátový prach při 3D tisku ve výrobě plastů v Kielu.

Dilba Kunststoffbau

Při výrobě muzejních exponátů (např. kostry mamuta) vyrobených ze sklolaminátu pomocí 3D tisku se osvědčil vysavač Ruwac Staub-Ex.

Vysávací zařízení Ruwac pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává sklolaminátový prach u firmy Enercon v Aurichu.

Enercon

Dva centrální odsávací systémy zajišťují čistotu při výrobě rotorových listů předního výrobce větrných turbín. Veškeré ruční nářadí je připojeno přímo k potrubní síti systému.

Průmyslový tichý vysavač Ruwac R01 R022 2 v Evonik Chemiepark v Marlu.

Evonik Catalysts Chemiepark

Vysavače Staub-Ex ve výrobě katalyzátoru s pevným ložem zajišťují čistotu jak u výrobních strojů, tak v jejich okolí.

Průmyslový vysavač Ruwac s třífázovým pohonem na střídavý proud DS1750 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu u firmy Lätzsch vysává prach ze sklolaminátu a polymerů zesílených uhlíkovým vláknem

Lätzsch

Při zpracování sklolaminátu vzniká škodlivý prach a výpary. Specialista na tuto náročnou oblast zpracování plastů proto používá výkonný odsávací systém - od Ruwac.

Průmyslový vysavač Ruwac DS1220 s pohonem na třífázový střídavý proud pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává plastové pigmenty v závodu Raschig v Espenheimu

Raschig

Bei jedem Chargenwechsel müssen die Mahlanlagen, die ein Hersteller von duroplastischen Formmassen einsetzt, gründlich gereinigt werden. Denn die verwendeten Additive sind farbstark und Fremdpigmente daher unerwünscht. Ein Ruwac-Sauger sorgt für Saube

Průmyslový vysavač Ruwac R01 S vysává prach ze sklolaminátu a polymerů zesílených uhlíkovým vláknem u firmy Schunk v Heuchelheimu.

Schunk

Výrobce polymerových komponentů zesílených uhlíkovým vláknem instaloval v nové výrobní hale centrální odsávací systém, který spolehlivě odsává prach vznikající na všech výrobních systémech.

Vysávací zařízení Ruwac vysává plastový prach ve firmě Tec Support v Bielefeldu.

Tec Support

Efektivně extrahujte velké množství plastových špon a umožněte recyklaci tříděných surovin: Tento úkol je u výrobce plastových manžet vyřešen kombinací vysavače prachu Staub-Ex a cyklónového odlučovače.

Vestolit

PVC granuláty, směsi a různé přísady do plastů jsou odsávány vysavačem Staub-Ex v technickém centru předního výrobce plastů

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na