Průmyslový vysavač Ruwac DS1 s pohonem na třífázový střídavý proud pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává barevné pigmenty u firmy Axalta

Barevné pigmenty – vysáto dočista

Zákazník: Axalta
Vysávaný materiál: pigmenty, lakovací suroviny
Odvětví: zpracování plastů
Vysavač: kompaktní mobilní vysavač Staub-Ex DS 1220 M (zóna 22)

Axalta patří ke světové špičce v oblasti autolaků. Z pohledu statistiky má dnes každé druhé auto v Evropě alespoň jednu vrstvu laku od firmy Axalta. V závodu Wuppertal vyrábí zhruba 2 000 zaměstnanců kvalitní tekuté laky a nátěry.

Úkol

Kvůli flexibilitě se pigmenty při výrobě přidávají do máčecího laku ručně z big bagů. Pracovní stanice musí být manuálně čištěna, tzn. je třeba odsávat barevné pigmenty. Kromě toho musí být vnitřní podávací zařízení při každé změně produktu nebo barvy velmi důkladně vyčištěno od zbytků. Přitom je třeba přihlížet k tomu, že práškové, zčásti organické pigmenty mohou být výbušné.

Řešení

Ruwac DS 1220 M (zóna 22) – s různými nástavci a dalším příslušenstvím – lze flexibilně používat pro „zcela běžné“ čištění i k vnitřnímu čištění podávacího zařízení.

K rozhodujícím kritériím při pořizování patřila důkladné konstrukce pro prostředí s nebezpečím výbuchu, komfortní obsluha a rovněž spolehlivost vysavače. Z hlediska firmy Axalta je plusovým bodem vlastní servis Ruwac na místě.

Chemie

Průmyslový vysavač Ruwac DS1 s pohonem na třífázový střídavý proud pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává barevné pigmenty u firmy Axalta

Axalta

Čištění pracovní stanice pro dávkování pigmentů při výrobě elektrolaku

Průmyslový vysavač Ruwac DS2521 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu s big bagem vysává voskové aditivum ve firmě Clariant v Gersthofenu.

Clariant

Při výrobě mikronizovaných voskových přísad zajišťuje centrální vysávací systém s filtry potaženými PTFE čistotu a požadovanou distribuci velikosti zrn aditiv.

Průmyslový vysavač Ruwac DS2520 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu se silem a big bagem vysává makrolonový prach ve firmě Chemion v Uerdingenu.

Chemion (DS s odkapávací nádobou)

Odkapávací nádoba a vysavač Ruwac: K vrácení polykarbonátového granulátu do přepravního řetězce při plnění již nepotřebujete nic víc.

Vysavač špon Ruwac SPS250 vysává makrolonový prach u firmy Chemion v Uerdingenu.

Chemion (SPS)

Při plnění polykarbonátových granulí se osvědčují vysavače špon, které byly ve skutečnosti vyvinuty pro úplně jiný účel.

Průmyslový tichý vysavač Ruwac R01 R022 2 v Evonik Chemiepark v Marlu.

Evonik Catalysts Chemiepark

Vysavače Staub-Ex ve výrobě katalyzátoru s pevným ložem zajišťují čistotu jak u výrobních strojů, tak v jejich okolí.

Evonik

Výrobce chemických přísad odstraňuje pomocí „univerzálního vysavače“ z řady Ruwac zbytky prášku z podlahy a z výrobních zařízení.

Odprašovač Ruwac DS64000 vysává prach z kosmetiky u L´Oreal v Karlsruhe.

L´Oreal

Stacionární sací zařízení zajišťuje bezprašné dávkování ingrediencí do míchacích nádob při výrobě kosmetiky.

Vodní vysavač Ruwac WSP200 vysává vodu u podnikového hasičského sboru Roche Diagnostics v Mannheimu.

Roche Diagnostics

Aby mohl podnikový hasičský sbor výrobce léčiv a diagnostiky zlikvidovat rozlité kapaliny nebo odčerpat kapalinu ze šachet, jsou k dispozici dva vodní vysavače v provedení pro hasiče.

Vestolit

PVC granuláty, směsi a různé přísady do plastů jsou odsávány vysavačem Staub-Ex v technickém centru předního výrobce plastů

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na