Průmyslový vysavač Ruwac DS2520 s předřazeným odlučovačem pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává prach z laků a rozstříknutý lak u firmy Thedens v Düsseldorfu.

Vysavač Gas-Ex v lakovně automobilů Thedens

Zákazník: Thedens
Vysávaný materiál: stříkaná barva
Odvětví: technika povrchové úpravy
Vysavač: vysavač Gas-Ex DS 2520 HL

Společnost Thedens GmbH v Düsseldorfu se již více než tři desetiletí zaměřuje na opravy a především lakování vozidel. Společnost lakuje například kolejová vozidla závodu Siemens v Severním Porýní-Vestfálsku, nástavby nákladních automobilů a tahačů předních výrobců, ale i osobní automobily.

Úkol

I když dnes používané laky vozidel neobsahují rozpouštědla a mnoho dalších škodlivin, neměl by být lakýrník při ručním nanášení barvy stříkací pistolí trvale vystaven působení stříkané barvy, alespoň ne trvale. Navíc by se „přestřik“ neměl usazovat na zařízení lakovny.

Řešení

To zajišťuje mobilní vysavač typu DS 2520 LL, který je vybaven širokým trychtýřovitým sacím prvkem. Tento vysavač byl od základu vyvinut pro provoz v zónách s nebezpečím výbuchu plynu 1 a 2 v souladu se směrnicí ATEX. To je nutné, protože je rozstříknutá barva hořlavá, pokud dosáhne stanoveného směsného poměru s kyslíkem ve vzduchu. To je další důvod, proč musí být odsáta.

Vysáté částice se zachytí v jemném kapsovém filtru. Větší částice zůstanou v předřazeném odlučovači – tím se prodlužuje životnost hlavního filtru. Ve verzi „HL“ dosahuje vysavač s pohonem 5,5 kW obzvláště vysokého vzduchového výkonu a jako všechny vysavače Ruwac s ochranou proti výbuchu i bez ní je extrémně robustní a odolný.

Technika povrchové úpravy

Vysávací zařízení Ruwac pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává sklolaminátový prach u firmy Alucolor v Saské Kamenici.

Alucolor

Lakýrník používá pro úsporné čištění lakovacích kabin a zařízení pro výměnu barev centrální odsávací zařízení. Toto zařízení umožňuje mimo jiné třídění vysátého barevného prášku.

Průmyslový vysavač Ruwac RO1 pro zónu 22 odsává práškový lak v závodu Amazone v Hude.

Amazone

Odsávání zbytků práškových laků z otvorů pro šrouby v zemědělských strojích pomocí kompaktního vysavače Staub-Ex

Vysávací zařízení Ruwac vysává práškový lak u firmy Claas v Harsewinkelu.

Claas

Vysavač na míru pro odsávání velkých zbytků práškového laku ve výrobě zemědělských strojů

Průmyslový vysavač Ruwac DS2520 s předřazeným odlučovačem pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává prach z laků a rozstříknutý lak u firmy Thedens v Düsseldorfu.

Thedens

V profesionální lakýrnické dílně pro (užitková) vozidla odstraňuje vysavač Ruwac trychtýřovým odsávacím nástavcem přestřik – přímo na místě vzniku.

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na