Vysávací zařízení Ruwac vysává práškový lak u firmy Claas v Harsewinkelu.

Jednoduchá a kompletní vysátí zbytků práškového laku

Zákazník: Claas
Vysávaný materiál: práškový lak
Odvětví: technika povrchové úpravy
Vysavač: vysavač na míru s big bagy

Claas je evropským lídrem na trhu sklízecích mlátiček, jeden z předních světových výrobců zemědělských strojů a patří do první desítky v německém strojírenství. Přes 75 % svého obratu realizuje společnost založená v roce 1913 mimo domácí trh.

Úkol

Při práškovém lakování komponentů v hlavním závodě v Harsewinkelu (obvykle ve firemní zelené barvě Saatengrün) nelze zabránit tomu, aby se zbytky prášku neshromažďovaly ve sběrných nádobách lakovacích systémů, nebo se nedostaly do životního prostředí. Odpovědné osoby v centru povrchové úpravy ve výrobě hledali řešení, jak tyto zbytky efektivně a pokud možno všechny sbírat, a jednali s několika výrobci systémů. Řešení navržené Ruwacem bylo nakonec nejpřesvědčivější, a proto bylo realizováno.

Řešení

Ruwac vyrobil dvoustupňový vysavač (předřazený odlučovač a kapsový filtr s plochou 2,6 m2) na míru, který vychází ze standardního modelu DS 1220 a liší se od něj mimo jiné podvozkem, zvýšenou polohou filtrační jednotky a kapacitou sběrné nádoby. Zde přicházejí na řadu big bagy, ve kterých je prášek dodáván a které jsou tedy rozumně opakovaně využívány. Pojmou až 400 kg zbytkového prášku, ukládají se na palety na podvozku a lze je snadno zdvihat vysokozdvižnými vozíky. Při přizpůsobování základního zařízení individuálním požadavkům bylo třeba zohlednit zadané světlé rozměry. Protože je práškový lak výbušný, je zařízení vyrobeno ve verzi Staub-Ex zóna 22.

Technika povrchové úpravy

Vysávací zařízení Ruwac pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává sklolaminátový prach u firmy Alucolor v Saské Kamenici.

Alucolor

Lakýrník používá pro úsporné čištění lakovacích kabin a zařízení pro výměnu barev centrální odsávací zařízení. Toto zařízení umožňuje mimo jiné třídění vysátého barevného prášku.

Průmyslový vysavač Ruwac RO1 pro zónu 22 odsává práškový lak v závodu Amazone v Hude.

Amazone

Odsávání zbytků práškových laků z otvorů pro šrouby v zemědělských strojích pomocí kompaktního vysavače Staub-Ex

Vysávací zařízení Ruwac vysává práškový lak u firmy Claas v Harsewinkelu.

Claas

Vysavač na míru pro odsávání velkých zbytků práškového laku ve výrobě zemědělských strojů

Průmyslový vysavač Ruwac DS2520 s předřazeným odlučovačem pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává prach z laků a rozstříknutý lak u firmy Thedens v Düsseldorfu.

Thedens

V profesionální lakýrnické dílně pro (užitková) vozidla odstraňuje vysavač Ruwac trychtýřovým odsávacím nástavcem přestřik – přímo na místě vzniku.

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na