Průmyslový vysavač Ruwac R01 S vysává prach ze sklolaminátu a polymerů zesílených uhlíkovým vláknem u firmy Schunk v Heuchelheimu.

Čistě a bezpečně: Flexibilní odsávání prachu při zpracování polymerů zesílených uhlíkovým vláknem

Zákazník: Schunk
Vysávaný materiál: uhlovodíkový prach (polymery zesílené uhlíkovým vláknem)
Odvětví: průmysl obecně
Vysavač: centrální vysávací zařízení (Staub-Ex)

Schunk Kohlenstofftechnik GmbH vyrábí v Heuchelheimu mimo jiné kompozitní součástky z polymerů zesílených uhlíkovým vláknem (CFK), jež se používají převážně při výrobě strojů a zařízení a v automobilovém průmyslu a při výrobě zaří.

Úkol

Protože se prach uvolňuje při mnoha zpracovatelských procesech, musela být při plánování nové haly vyjasněna i otázka odsávání. Přitom bylo na výběr ze dvou konceptů: jedno centrální odsávací zařízení a použití dvou decentralizovaných (mobilních) vysavačů.

Řešení

Odpovědné osoby společnosti Schunk se po poradě s experty Ruwac rozhodly pro jedno centrální odsávací zařízení s výkonem 2 x 11 kW. Je potrubími spojeno s mnoha odsávacími místy, na nichž může uživatel podle potřeby připojovat sací hadice a vysávat prach. Kromě toho je na některých obráběcích strojích instalováno přímé odsávací zařízení, jež sbírají prach přímo na místě jeho vzniku.

Zařízení je provedeno podle požadavků ochrany proti výbuchu prachu. Protože jsou centrální komponenty umístěny do mezipodlaží, nezabírají žádné místo ve výrobě.

K výhodám centrálního odsávacího zařízení patří přehledné uspořádání, vysoká flexibilita a jednoduchá manipulace. Personál ihned a snadno odstraní menší i větší množství prachu. Protože se vysávaný materiál shromažďuje na jednom místě, zjednodušuje se i jeho likvidace.

Průmysl celkově

Mokrý odlučovač Ruwac NA250 s cyklonem vysává hořčíkový prach u firmy Almamet v Ratingenu.

Almamet

U zpracovatele hořčíkových a hliníkových prášků zajišťuje mokrý odlučovač Ruwac, že při míchání a plnění prášků nevznikne výbušná atmosféra.

Průmyslový vysavač Ruwac s třífázovým pohonem na střídavý proud DS1400 a předřazeným odlučovačem vysává špony v továrně Eddingwerk v Budyšíně.

Edding

Při výrobě zvýrazňovačů Edding pracuje vysavač částečně mobilně a částečně stacionárně: Může být integrován do výrobních systémů a může být také použit jako volně pohyblivý pro čištění podlah a systémů.

Průmyslový vysavač Ruwac R01 A pro zónu 22 odsává dřevěný prach v hamburském filmovém studiu.

Filmové studio Hamburk

Dílny filmové produkční společnosti používají vysavače Ruwac v pěti halách. Provozovatel aktuálně přechází z třífázových vysavačů na vysavače na střídavý proud.

Průmyslový vysavač Ruwac R01 R022 2 vysává prach z obvodových desek u firmy Odelo v Kamp-Lintforth.

Odelo

Jak nejlépe vysát prach ze sklolaminátu a obvodových desek? Přímo na místě odsávání – vysavačem Staub-Ex.

Vodní vysavač Ruwac WSP200 vysává vodu u podnikového hasičského sboru Roche Diagnostics v Mannheimu.

Roche Diagnostics

Aby mohl podnikový hasičský sbor výrobce léčiv a diagnostiky zlikvidovat rozlité kapaliny nebo odčerpat kapalinu ze šachet, jsou k dispozici dva vodní vysavače v provedení pro hasiče.

Průmyslový vysavač Ruwac R01 vysává prach z obvodových desek u firmy Schmersal ve Wuppertalu.

Schmersal

Mobilní odsávací systém (s rozdělovačem sacího potrubí na míru) na stanicích pro ruční zpracování desek plošných spojů

Průmyslový vysavač Ruwac R01 S vysává prach ze sklolaminátu a polymerů zesílených uhlíkovým vláknem u firmy Schunk v Heuchelheimu.

Schunk

Výrobce polymerových komponentů zesílených uhlíkovým vláknem instaloval v nové výrobní hale centrální odsávací systém, který spolehlivě odsává prach vznikající na všech výrobních systémech.

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na