Průmyslový vysavač Ruwac R01 vysává prach z obvodových desek u firmy Schmersal ve Wuppertalu.

Odsávání prachu ve výrobě elektroniky

Zákazník: Schmersal
Vysávaný materiál: plastové špony, prach z obvodových desek
Odvětví: průmysl obecně
Vysavač: Ruwac „tichý vysavač“ DS 1222

Skupina Schmersal s hlavním sídlem ve Wuppertalu patří k předním světovým společnostem v náročném odvětví bezpečnosti strojních zařízení. Nabízí extrémně široké spektrum bezpečnostních spínacích zařízení a systémů ve více než 10 000 konstrukčních řadách a variantách.

Úkol

Hloubka výroby je u společnosti Schmersal značná: Vlastními prostředky vyrábí elektroniku i velkou část provozních prostředků. Příkladem je odsávání na řezacích stanicích výrobního ostrůvku pro ruční zpracování pájejí desek plošných spojů. Celé desky plošných spojů (depaneling) se zde na dvou zařízeních ručně rozříznou, protože jsou jednotlivé kusy malé, tudíž by by bylo automatizované dělení neekonomické. Vlastní provozní technici vyprojektovali pro tuto stanici odsávání.

Řešení

Mobilní odsávací zařízení spojené s oběma řezacími zařízeními sbírá prach přímo v místě jeho vzniku. Při tom se používá „tichý vysavač“ Ruwac-typu DS 1222. Strojí několik metrů od výrobního ostrůvku a je s oběma vysavači na řezacích nástrojích spojena rozdělovačem sání a regulací sání – které byly rovněž vyprojektovány a instalovány vlastními silami.

Toto řešení odpovídá předpisu „Odsávání prachu z obvodových desek“. Vysavač je vybaven dálkovým vypínačem, tzn. Spouští se samočinně společně s řezacím zařízením.

Mezi výhody „polomobilního“ vysavače patří z hlediska společnosti Schmersal tichý provoz, možnost integrace do celého zařízení a flexibilní stanoviště.

 

Průmysl celkově

Mokrý odlučovač Ruwac NA250 s cyklonem vysává hořčíkový prach u firmy Almamet v Ratingenu.

Almamet

U zpracovatele hořčíkových a hliníkových prášků zajišťuje mokrý odlučovač Ruwac, že při míchání a plnění prášků nevznikne výbušná atmosféra.

Průmyslový vysavač Ruwac s třífázovým pohonem na střídavý proud DS1400 a předřazeným odlučovačem vysává špony v továrně Eddingwerk v Budyšíně.

Edding

Při výrobě zvýrazňovačů Edding pracuje vysavač částečně mobilně a částečně stacionárně: Může být integrován do výrobních systémů a může být také použit jako volně pohyblivý pro čištění podlah a systémů.

Průmyslový vysavač Ruwac R01 A pro zónu 22 odsává dřevěný prach v hamburském filmovém studiu.

Filmové studio Hamburk

Dílny filmové produkční společnosti používají vysavače Ruwac v pěti halách. Provozovatel aktuálně přechází z třífázových vysavačů na vysavače na střídavý proud.

Průmyslový vysavač Ruwac R01 R022 2 vysává prach z obvodových desek u firmy Odelo v Kamp-Lintforth.

Odelo

Jak nejlépe vysát prach ze sklolaminátu a obvodových desek? Přímo na místě odsávání – vysavačem Staub-Ex.

Vodní vysavač Ruwac WSP200 vysává vodu u podnikového hasičského sboru Roche Diagnostics v Mannheimu.

Roche Diagnostics

Aby mohl podnikový hasičský sbor výrobce léčiv a diagnostiky zlikvidovat rozlité kapaliny nebo odčerpat kapalinu ze šachet, jsou k dispozici dva vodní vysavače v provedení pro hasiče.

Průmyslový vysavač Ruwac R01 vysává prach z obvodových desek u firmy Schmersal ve Wuppertalu.

Schmersal

Mobilní odsávací systém (s rozdělovačem sacího potrubí na míru) na stanicích pro ruční zpracování desek plošných spojů

Průmyslový vysavač Ruwac R01 S vysává prach ze sklolaminátu a polymerů zesílených uhlíkovým vláknem u firmy Schunk v Heuchelheimu.

Schunk

Výrobce polymerových komponentů zesílených uhlíkovým vláknem instaloval v nové výrobní hale centrální odsávací systém, který spolehlivě odsává prach vznikající na všech výrobních systémech.

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na