Vodní vysavač Ruwac WSP200 vysává vodu u podnikového hasičského sboru Roche Diagnostics v Mannheimu.

Univerzální vysavač nebezpečných látek pro podnikové hasiče

Zákazník: Roche Diagnostics
Vysávaný materiál: různé nebezpečné materiály
Odvětví: průmysl všeobecně
Vysavač: „vodní vysavač“ WSP 2000 v provedení pro hasiče

Roche patří k předním farmaceutickým společnostem. V Mannheimu vyrábí zhruba 8 600 zaměstnanců léky proti rakovině a diagnostické produkty – například kapalná reakční činidla a testovací proužky na krevní cukr. Kromě toho se v Mannheimu nachází velké výzkumné pracoviště. O požární ochranu a rovněž o ochranu půdy a vody se na místě stará vlastní hasičský sbor.

Úkol

Kdy vytékají kapaliny, musí být podnikoví hasiči připraveni. Protože v takovém případě musí manipulovat s nejrůznějšími médii a někdy i s nebezpečnými látkami, je důležitým kritériem pro výběr vybavení flexibilita.

Řešení

Podnikoví hasiči Roche v Mannheimu používají dva „hasičské vysavače“ od Ruwac Industrie-Sauger GmbH. Oba vysavače typu WSP 2000 mohou pracovat ve dvou provozních režimech – vysávání a čerpání: Buď se vysávaný materiál uloží do 45litrové nádoby. Nebo bude odsátá kapalina přečerpána například do nejbližší kanalizační výlevky.

Díky nádobě ze sklolaminátu a čerpadlu z ušlechtilé oceli se vysavač hodí i pro vysávání nebo čerpání agresivních médií. Velká kola s nafukovacími pneumatikami na zadní nápravě zajišťují mobilitu, samozřejmě lze bez problému zdolat schody. Roche používá „hasičské provedení“ WSP 2000, které umožňuje připojení hadic podle hasičské normy.

Standardní provedení WSP 2000 naráží na své limity, pokud je nutný vysoký výkon čerpadla – například při rychlém vyčerpávání zaplavených šachet. Proto společnost Roche požádala firmu Ruwac, aby vodní vysavač vybavila obzvláště vysokým sacím výkonem. Inženýři Ruwac proto sestrojili zvláštní provedení WSP 2000 se dvěma čerpadly a 100litrovou nádrží. Čerpací výkon kapalinového čerpadla činí na 1 metr dopravní výšky 2 x 18 m3/h; maximální dopravní výška leží v 9 metrech a za hodinu je možné přečerpat až 4 800 l vzduchu. Aby bylo možné přizpůsobit výkon skutečným požadavkům, lze čerpadla zapojit samostatně. Kromě toho jsou u tohoto zařízení odčerpávací přípojky umístěni vespod namísto horní části nádrže. Tím kapalinový sloupec v nádrži zvyšuje výkon čerpadla. To je oproti prázdné hadici výhoda zejména při spouštění čerpadla – drobnost, která dále zvyšuje výkon zařízení.

Průmysl celkově

Mokrý odlučovač Ruwac NA250 s cyklonem vysává hořčíkový prach u firmy Almamet v Ratingenu.

Almamet

U zpracovatele hořčíkových a hliníkových prášků zajišťuje mokrý odlučovač Ruwac, že při míchání a plnění prášků nevznikne výbušná atmosféra.

Průmyslový vysavač Ruwac s třífázovým pohonem na střídavý proud DS1400 a předřazeným odlučovačem vysává špony v továrně Eddingwerk v Budyšíně.

Edding

Při výrobě zvýrazňovačů Edding pracuje vysavač částečně mobilně a částečně stacionárně: Může být integrován do výrobních systémů a může být také použit jako volně pohyblivý pro čištění podlah a systémů.

Průmyslový vysavač Ruwac R01 A pro zónu 22 odsává dřevěný prach v hamburském filmovém studiu.

Filmové studio Hamburk

Dílny filmové produkční společnosti používají vysavače Ruwac v pěti halách. Provozovatel aktuálně přechází z třífázových vysavačů na vysavače na střídavý proud.

Průmyslový vysavač Ruwac R01 R022 2 vysává prach z obvodových desek u firmy Odelo v Kamp-Lintforth.

Odelo

Jak nejlépe vysát prach ze sklolaminátu a obvodových desek? Přímo na místě odsávání – vysavačem Staub-Ex.

Vodní vysavač Ruwac WSP200 vysává vodu u podnikového hasičského sboru Roche Diagnostics v Mannheimu.

Roche Diagnostics

Aby mohl podnikový hasičský sbor výrobce léčiv a diagnostiky zlikvidovat rozlité kapaliny nebo odčerpat kapalinu ze šachet, jsou k dispozici dva vodní vysavače v provedení pro hasiče.

Průmyslový vysavač Ruwac R01 vysává prach z obvodových desek u firmy Schmersal ve Wuppertalu.

Schmersal

Mobilní odsávací systém (s rozdělovačem sacího potrubí na míru) na stanicích pro ruční zpracování desek plošných spojů

Průmyslový vysavač Ruwac R01 S vysává prach ze sklolaminátu a polymerů zesílených uhlíkovým vláknem u firmy Schunk v Heuchelheimu.

Schunk

Výrobce polymerových komponentů zesílených uhlíkovým vláknem instaloval v nové výrobní hale centrální odsávací systém, který spolehlivě odsává prach vznikající na všech výrobních systémech.

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na