Průmyslový vysavač Ruwac R01 R022 2 vysává prach z obvodových desek u firmy Odelo v Kamp-Lintforth.

Odsávání prachu při výrobě LED

Zákazník: Odelo
Vysávaný materiál: sklolaminát a prach z obvodových desek
Odvětví: průmysl obecně
Vysavač: Ruwac DS 1221 H (Staub-Ex)

Přední evropský výrobce LED techniky s centrálou v Německu a deseti pracovišti po celém světě se soustředí na vývoj a výrobu LED systémů pro automobilový průmysl. Hlavním výrobkem jsou zasní světla.

Úkol

LED a rovněž jejich předřadníky se montují na desky z elektricky izolujícího sklolaminátu. Při výrobě se od sebe jednotlivé desky oddělují frézováním. Přitom vzniká sklolaminátový prach, který je zdraví škodlivý, a proto musí být odsáván. U tohoto prachu – při určité koncentraci s kyslíkem ze vzduchu – hrozí výbuch.

Řešení

Na každé frézce k oddělování obvodových desek je pevně namontován vysavač Ruwac odsávající a nasávající prach, u něhož hrozí výbuch (zóna 22 Staub-Ex). Použité filtry prachové třídy H jsou vhodné pro odsávání usazeného, suchého, nehořlavého, zdraví škodlivého prachu s hodnotami MAK, a rovněž karcinogenního prachu. Do této kategorie náleží prach ze sklolaminátu. Přitom je třeba v plném rozsahu splnit požadavky na ochranu bezpečnosti a zdraví při práci. Kromě toho má vysavač dlouhou životnost, je účinný a vhodný pro dlouhodobý provoz.

Průmysl celkově

Mokrý odlučovač Ruwac NA250 s cyklonem vysává hořčíkový prach u firmy Almamet v Ratingenu.

Almamet

U zpracovatele hořčíkových a hliníkových prášků zajišťuje mokrý odlučovač Ruwac, že při míchání a plnění prášků nevznikne výbušná atmosféra.

Průmyslový vysavač Ruwac s třífázovým pohonem na střídavý proud DS1400 a předřazeným odlučovačem vysává špony v továrně Eddingwerk v Budyšíně.

Edding

Při výrobě zvýrazňovačů Edding pracuje vysavač částečně mobilně a částečně stacionárně: Může být integrován do výrobních systémů a může být také použit jako volně pohyblivý pro čištění podlah a systémů.

Průmyslový vysavač Ruwac R01 A pro zónu 22 odsává dřevěný prach v hamburském filmovém studiu.

Filmové studio Hamburk

Dílny filmové produkční společnosti používají vysavače Ruwac v pěti halách. Provozovatel aktuálně přechází z třífázových vysavačů na vysavače na střídavý proud.

Průmyslový vysavač Ruwac R01 R022 2 vysává prach z obvodových desek u firmy Odelo v Kamp-Lintforth.

Odelo

Jak nejlépe vysát prach ze sklolaminátu a obvodových desek? Přímo na místě odsávání – vysavačem Staub-Ex.

Vodní vysavač Ruwac WSP200 vysává vodu u podnikového hasičského sboru Roche Diagnostics v Mannheimu.

Roche Diagnostics

Aby mohl podnikový hasičský sbor výrobce léčiv a diagnostiky zlikvidovat rozlité kapaliny nebo odčerpat kapalinu ze šachet, jsou k dispozici dva vodní vysavače v provedení pro hasiče.

Průmyslový vysavač Ruwac R01 vysává prach z obvodových desek u firmy Schmersal ve Wuppertalu.

Schmersal

Mobilní odsávací systém (s rozdělovačem sacího potrubí na míru) na stanicích pro ruční zpracování desek plošných spojů

Průmyslový vysavač Ruwac R01 S vysává prach ze sklolaminátu a polymerů zesílených uhlíkovým vláknem u firmy Schunk v Heuchelheimu.

Schunk

Výrobce polymerových komponentů zesílených uhlíkovým vláknem instaloval v nové výrobní hale centrální odsávací systém, který spolehlivě odsává prach vznikající na všech výrobních systémech.

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na