„Polomobilní“ odsávání špon při výrobě zvýrazňovačů

Zákazník: Edding
Vysávaný materiál: plastové špony
Odvětví: průmysl obecně
Vysavač: Ruwac DS 1400

Koncernu Edding se sídlem v Hamburku se podařilo to, o co usiluje mnoho podniků: Z jeho hlavního produktu se stal obecný název. Pro mnoho zákazníků je zvýrazňovač prostě „Edding“. Kromě toho podnik vyrábí i mnoho dalších produktů pro psaní, zvýrazňování, tisk, kosmetiku a vizuální komunikaci. Ovšem hlavním výrobkem zůstávají zvýrazňovače v mnoha variantách.

Úkol

Zhruba 50 % všech „Eddingů“ pochází ze závodu v Budyšíně založeného v roce 1992, který za směnu vyrobí až 200 000 kusů zvýrazňovačů. K nejpokročilejším automatizovaným postupům patří rovněž přesné řezání plášťů pro náplně. Při tom se uvolňují podlouhlé polypropylenové špony, které je třeba ihned vysát.

Řešení

Tento úkol přebírá vysavač Ruwac na třífázový střídavý proud typu DS 1400, který běžně slouží jako mobilní přístroj pro čištění podlah a průmyslových zařízení. U společnosti Edding se ovšem používá jako „polomobilní“ – stejně tak by se dalo říci: jako „polostacionární“ – vysavač.

Místa odsávání, tzn. sací hadice, jsou přímo integrována do výrobních zařízení. Vysavač se zapíná a vpíná společně se zařízením. Odsáté špony se ukládají do odsávací nádoby, která se nachází před vysavačem a je ji možné snadno vyprázdnit.

Protože se vyrábí vždy několik zvýrazňovačů v jedné řadě, je k dispozici několik paralelních řezacích stanic a pět hadic, jež ústí do nádoby na prach – málo časté provedení odsávací techniky, které nebylo zvoleno kvůli vzhledu, ale proto, že se jedná technicky i ekonomicky o nejlepší řešení.

Odpovědní pracovníci závodu Edding nechtěli stacionární odsávání, protože se při plánování řídí heslem „Hlavně jednoduše“ a současně usilují o dosažení maximální flexibility. Tyto cíle byly beze zbytku splněny: Když má výrobní linka přestávku, mohou pracovníci využít pojízdné průmyslové vysavače pro čištění podlahy a výrobních strojů. K tomu stačí vyměnit sací příslušenství. Tím Edding šetří náklady a má k dispozici vysavač na „dvě použití“ pro stacionární odsávání i mobilní čištění.

 

Průmysl celkově

Mokrý odlučovač Ruwac NA250 s cyklonem vysává hořčíkový prach u firmy Almamet v Ratingenu.

Almamet

U zpracovatele hořčíkových a hliníkových prášků zajišťuje mokrý odlučovač Ruwac, že při míchání a plnění prášků nevznikne výbušná atmosféra.

Průmyslový vysavač Ruwac s třífázovým pohonem na střídavý proud DS1400 a předřazeným odlučovačem vysává špony v továrně Eddingwerk v Budyšíně.

Edding

Při výrobě zvýrazňovačů Edding pracuje vysavač částečně mobilně a částečně stacionárně: Může být integrován do výrobních systémů a může být také použit jako volně pohyblivý pro čištění podlah a systémů.

Průmyslový vysavač Ruwac R01 A pro zónu 22 odsává dřevěný prach v hamburském filmovém studiu.

Filmové studio Hamburk

Dílny filmové produkční společnosti používají vysavače Ruwac v pěti halách. Provozovatel aktuálně přechází z třífázových vysavačů na vysavače na střídavý proud.

Průmyslový vysavač Ruwac R01 R022 2 vysává prach z obvodových desek u firmy Odelo v Kamp-Lintforth.

Odelo

Jak nejlépe vysát prach ze sklolaminátu a obvodových desek? Přímo na místě odsávání – vysavačem Staub-Ex.

Vodní vysavač Ruwac WSP200 vysává vodu u podnikového hasičského sboru Roche Diagnostics v Mannheimu.

Roche Diagnostics

Aby mohl podnikový hasičský sbor výrobce léčiv a diagnostiky zlikvidovat rozlité kapaliny nebo odčerpat kapalinu ze šachet, jsou k dispozici dva vodní vysavače v provedení pro hasiče.

Průmyslový vysavač Ruwac R01 vysává prach z obvodových desek u firmy Schmersal ve Wuppertalu.

Schmersal

Mobilní odsávací systém (s rozdělovačem sacího potrubí na míru) na stanicích pro ruční zpracování desek plošných spojů

Průmyslový vysavač Ruwac R01 S vysává prach ze sklolaminátu a polymerů zesílených uhlíkovým vláknem u firmy Schunk v Heuchelheimu.

Schunk

Výrobce polymerových komponentů zesílených uhlíkovým vláknem instaloval v nové výrobní hale centrální odsávací systém, který spolehlivě odsává prach vznikající na všech výrobních systémech.

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na