Mokrý odlučovač Ruwac NA250 s cyklonem vysává hořčíkový prach u firmy Almamet v Ratingenu.

Nejlépe smíchané – a bezpečně vysáté

Zákazník: Almamet
Vysávaný materiál: kovový prach
Odvětví: zpracování kovů
Vysavač: mokrý odlučovač NA 250 AM s předřazeným cyklonovým odlučovačem

Almamet GmbH vyrábí mimo jiné redukční a odsiřující prostředky pro ocelárenský průmysl. Přitom se jedná o směsi z hořčíkového a hliníkového prášku a dalších složek. Kromě toho Almamet vyrábí i prášek z hořčíkových slitin, jež se používají při výrobě nehořlavých produktů.

Úkol

Protože jsou prášky z lehkých kovů hořlavé, musí být vysávány. To platí zejména pro míchací zařízení, kam se do míchací nádoby šnekovými dopravníky přivádí až šest práškových přísad. Zadavatel hledal výkonné odsávání odpovídající požadavkům na ochranu proti výbuchu.

Řešení

Přímo na míchacím zařízení je odváděný prach přepraven nejprve do zhruba dva metry vysokého cyklonu. Ten slouží jako předřazený odlučovač a sám oddělí velké množství částic. Prach z lehkých kovů, který se nyní ještě nachází v proudu vzduchu, se přepravuje do mokrého odlučovače typu NA 250 AM (pro hliník a hořčík). Vznětlivý prach projde kapalinou a stane se tak bezpečným. Před ním se nachází dva filtry zbytkového prachu; odplyňovací ventil zabraňuje vzniku výbušné atmosféry v samotném vysavači. Hnací jednotka odsávacího zařízení se nachází odděleně.

Vedení provozu závodu Almamet v Ratingenu je s tímto zařízením velmi spokojeno. Měření ukázala, že je absorbováno více než 99 procent výbušného prachu.

Průmysl celkově

Mokrý odlučovač Ruwac NA250 s cyklonem vysává hořčíkový prach u firmy Almamet v Ratingenu.

Almamet

U zpracovatele hořčíkových a hliníkových prášků zajišťuje mokrý odlučovač Ruwac, že při míchání a plnění prášků nevznikne výbušná atmosféra.

Průmyslový vysavač Ruwac s třífázovým pohonem na střídavý proud DS1400 a předřazeným odlučovačem vysává špony v továrně Eddingwerk v Budyšíně.

Edding

Při výrobě zvýrazňovačů Edding pracuje vysavač částečně mobilně a částečně stacionárně: Může být integrován do výrobních systémů a může být také použit jako volně pohyblivý pro čištění podlah a systémů.

Průmyslový vysavač Ruwac R01 A pro zónu 22 odsává dřevěný prach v hamburském filmovém studiu.

Filmové studio Hamburk

Dílny filmové produkční společnosti používají vysavače Ruwac v pěti halách. Provozovatel aktuálně přechází z třífázových vysavačů na vysavače na střídavý proud.

Průmyslový vysavač Ruwac R01 R022 2 vysává prach z obvodových desek u firmy Odelo v Kamp-Lintforth.

Odelo

Jak nejlépe vysát prach ze sklolaminátu a obvodových desek? Přímo na místě odsávání – vysavačem Staub-Ex.

Vodní vysavač Ruwac WSP200 vysává vodu u podnikového hasičského sboru Roche Diagnostics v Mannheimu.

Roche Diagnostics

Aby mohl podnikový hasičský sbor výrobce léčiv a diagnostiky zlikvidovat rozlité kapaliny nebo odčerpat kapalinu ze šachet, jsou k dispozici dva vodní vysavače v provedení pro hasiče.

Průmyslový vysavač Ruwac R01 vysává prach z obvodových desek u firmy Schmersal ve Wuppertalu.

Schmersal

Mobilní odsávací systém (s rozdělovačem sacího potrubí na míru) na stanicích pro ruční zpracování desek plošných spojů

Průmyslový vysavač Ruwac R01 S vysává prach ze sklolaminátu a polymerů zesílených uhlíkovým vláknem u firmy Schunk v Heuchelheimu.

Schunk

Výrobce polymerových komponentů zesílených uhlíkovým vláknem instaloval v nové výrobní hale centrální odsávací systém, který spolehlivě odsává prach vznikající na všech výrobních systémech.

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na