Průmyslový vysavač Ruwac DA5150 vysává prach z obilí v obilném skladu GT Rostock.

Čistá manipulace s obilím v námořním přístavu

Zákazník: GT Rostock
Vysávaný materiál: obilí
Odvětví: zemědělství
Vysavač: Ruwac DA 5150 M s třípatrovou potrubní sítí

Námořní přístav Rostock se specializuje na manipulaci se sypkými materiály, zejména s obilím. Když se snížily překládací kapacity, čtyři severoněmecké zemědělské obchodní společnosti založily GT Rostock GmbH a investovaly 30 milionů eur do výstavby nového terminálu.

Úkol

Sila tohoto terminálu pojmou 160 000 tun obilí. Tím by bylo možné do poloviny zaplnit velký fotbalový stadion. Na loď lze naložit až 1 200 tun za hodinu, maximální kapacita vykládky pro nákladní vozy činí 900 tun za hodinu. Při těchto množstvích je nevyhnutelné, že se při nakládání usazuje obilný prach. Proto patří k základní výbavě terminálu výkonné odsávací zařízení.

Řešení

Projektanti se rozhodli pro Ruwac typ DA 5140 M. Jeho 15kW přímý pohon poskytuje dostatek výkonu pro odsávání ve třech podlažích. Čištění celého areálu umožňuje potrubní síť s délkou 278 metrů. Jakmile se sací trubka připojí k vedení, spustí se vysavač. DA 5140 skvěle zvládne i vysávání velkých množství materiálu – která se zde mohou vyskytnou v případě nehody.

Odsávaný materiál padá z filtrační jednotky přímo do 200litrové nádoby, která je uložena v pojízdném a sklopném zařízení, a lze ji tedy snadno přepravovat, vyměňovat a/nebo vyprazdňovat.

Potravinářství

Odprašovač Ruwac DS64000 vysává poletující prach u firmy Bunny Tiernahrung v Melle.

Bunny Tiernahrung

Při výrobě krmiva ze sena vzniká velké množství prachu. Výrobce prémiového krmiva ho odsává odprašovacím zařízením – přímo v místě vzniku.

Průmyslový vysavač Ruwac DS4150 vysává kamennou sůl prach u firmy Esco v Bernburgu.

Esco

Přední výrobce solí potřeboval výkonný a korozivzdorný průmyslový vysavač k čištění vícepodlažního zpracovatelského zařízení. Používají se vysavače Ruwac.

Průmyslový vysavač Ruwac DS1220 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává léčivé krmivo pro zvířata u firmy Gimborn v Emmerichu.

Gimborn

Při balení pamlsků pro kočky a čištění strojů jsou vysavače Ruwac tím správným prostředkem. A protože zde vzniká organický prach, je třeba vzít v úvahu požadavky na ochranu proti výbuchu prachu.

Průmyslový vysavač Ruwac DA5150 vysává prach z obilí v obilném skladu GT Rostock.

GT Rostock

V terminálu obilného sila udrží výkonný vysavač tři patra čistá – i při velkém množství vysátého materiálu

Mokrý odlučovač Ruwac NA250 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává cukrový prach u Müllermilch ve Zwickau.

Výroba jogurtů Müller-Milch

Přední výrobce ovocných jogurtů používá několik stacionárních odsávacích zařízení s ochranou proti výbuchu prachu k odsávání prachu z cukru a dalších přísad, když jsou plněny do míchacích systémů.

Průmyslový vysavač Ruwac s třífázovým pohonem na střídavý proud DS1220 s lapačem jisker vysává cukrový a obilný prach u firmy Nordgetreide ve Falkenhagenu

Nordgetreide

Výrobce snídaňových cereálií používá vysavače Ruwac k odsávání kouře z laserových značkovacích systémů na koncových balicích linkách.

Průmyslový vysavač Ruwac s třífázovým pohonem na střídavý proud DS1220 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává prach z kávy v závodu Probat v Emmerichu

Probat

Výrobce systémů na pražení kávy ukazuje, že vysavačem Ruwac můžete nejen vysát zbytky, ale také dopravit kvalitní potravinářské suroviny. Ve své prodejně používá Ruwac DS 1220 jako sací přepravní zařízení.

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na