Průmyslový vysavač Ruwac DS2521 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu s big bagem vysává voskové aditivum ve firmě Clariant v Gersthofenu.

Výroba mikronizovaných aditiv: Centrální vysávání prachu

Zákazník: Clariant
Vysávaný materiál: aditiva do laků a plastů
Odvětví: chemie
Vysavač: DS 2520 M-B1 jako centrální vysávací zařízení s vysokorychlostním cyklonem jako předřazeným odlučovačem

Clariant AG patří k největším světovým dodavatelům speciálních chemikálií. V odvětví aditiv vyvíjí a vyrábí aditiva, která zlepšují funkční vlastnosti a výsledky plastů a laků. Závod v Gersthofenu u Augsburgu vyrábí mj. široké spektrum aditiv a bázi vosku. Zlepšují například přilnavost tiskařských barev na nosném materiálu, plasty se snadno zpracovávají a laky jsou vysoce odolné proti poškrábání.

Úkol

Hlavním pracovním krokem v gersthoferském závodu na zpracování vosku je namletí vosku až na velikost mikronů: Mikroprášek aditiva Ceridust vykazuje podle typu velikost částic maximálně 15 až 35 µm. Při mletí nutně vzniká prach, který se ve společnosti Clariant odsává „na lince“, protože by ovlivňoval rozdělení podle zrnitosti, a tím i výslednou kvalitu mikronizovaného vosku.

Řešení

Vysavač Ruwac typ DS 2520 M-B1 zde není jako obvykle použitý jako mobilní zařízení, ale jako centrální odsávací zařízení. Na přívodech a dávkovacích jednotkách mlecích zařízení se nachází různá odsávací stanoviště, která jsou potrubím spojena s vysavačem. Před vysavačem je namontován vysokorychlostní cyklon s nepřetržitou výpustí, který odděluje velké částice a odvádí je do sběrné nádoby. Filtr typu B1 zadržuje drobnější prach. Mlecí zařízení jsou denně v provozu průměrně 16 až 17 hodin a integrované 90litrová sběrná nádoba je vybavena automatickým sledováním naplnění.

Protože má voskový prach tendenci se lepit, musela společnost Ruwac zvolit filtrační materiál, který bude tuto vlastnost potlačovat. Proto je použito médium s potahem z PTFE. Propustnost média odpovídá kategorii použití C – to znamená: Není překročena propustnost 0,1 %. Zařízení je vyrobeno podle požadavků StaubEx zóna 21. Ohledně ochrany před výbuchem je dosaženo prachové třídy M, která je vhodná pro prach s mezní hodnotou výbušnosti 0,1 mg/m3.

Chemie

Průmyslový vysavač Ruwac DS1 s pohonem na třífázový střídavý proud pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává barevné pigmenty u firmy Axalta

Axalta

Čištění pracovní stanice pro dávkování pigmentů při výrobě elektrolaku

Průmyslový vysavač Ruwac DS2521 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu s big bagem vysává voskové aditivum ve firmě Clariant v Gersthofenu.

Clariant

Při výrobě mikronizovaných voskových přísad zajišťuje centrální vysávací systém s filtry potaženými PTFE čistotu a požadovanou distribuci velikosti zrn aditiv.

Průmyslový vysavač Ruwac DS2520 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu se silem a big bagem vysává makrolonový prach ve firmě Chemion v Uerdingenu.

Chemion (DS s odkapávací nádobou)

Odkapávací nádoba a vysavač Ruwac: K vrácení polykarbonátového granulátu do přepravního řetězce při plnění již nepotřebujete nic víc.

Vysavač špon Ruwac SPS250 vysává makrolonový prach u firmy Chemion v Uerdingenu.

Chemion (SPS)

Při plnění polykarbonátových granulí se osvědčují vysavače špon, které byly ve skutečnosti vyvinuty pro úplně jiný účel.

Průmyslový tichý vysavač Ruwac R01 R022 2 v Evonik Chemiepark v Marlu.

Evonik Catalysts Chemiepark

Vysavače Staub-Ex ve výrobě katalyzátoru s pevným ložem zajišťují čistotu jak u výrobních strojů, tak v jejich okolí.

Evonik

Výrobce chemických přísad odstraňuje pomocí „univerzálního vysavače“ z řady Ruwac zbytky prášku z podlahy a z výrobních zařízení.

Odprašovač Ruwac DS64000 vysává prach z kosmetiky u L´Oreal v Karlsruhe.

L´Oreal

Stacionární sací zařízení zajišťuje bezprašné dávkování ingrediencí do míchacích nádob při výrobě kosmetiky.

Vodní vysavač Ruwac WSP200 vysává vodu u podnikového hasičského sboru Roche Diagnostics v Mannheimu.

Roche Diagnostics

Aby mohl podnikový hasičský sbor výrobce léčiv a diagnostiky zlikvidovat rozlité kapaliny nebo odčerpat kapalinu ze šachet, jsou k dispozici dva vodní vysavače v provedení pro hasiče.

Vestolit

PVC granuláty, směsi a různé přísady do plastů jsou odsávány vysavačem Staub-Ex v technickém centru předního výrobce plastů

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na