Průmyslový vysavač Ruwac R01 R022 2 vysává prach z obvodových desek u firmy Odelo v Kamp-Lintforth.

Odsávání prachu při výrobě LED

Zákazník: Odelo
Vysávaný materiál: sklolaminát a prach z obvodových desek
Odvětví: automotive
Vysavač: Ruwac DS 1221 H (Staub-Ex)

Přední evropský výrobce LED techniky s centrálou v Německu a deseti pracovišti po celém světě se soustředí na vývoj a výrobu LED systémů pro automobilový průmysl. Hlavním výrobkem jsou zasní světla.

Úkol

LED a rovněž jejich předřadníky se montují na desky z elektricky izolujícího sklolaminátu. Při výrobě se od sebe jednotlivé desky oddělují frézováním. Přitom vzniká sklolaminátový prach, který je zdraví škodlivý, a proto musí být odsáván. U tohoto prachu – při určité koncentraci s kyslíkem ze vzduchu – hrozí výbuch.

Řešení

Na každé frézce k oddělování obvodových desek je pevně namontován vysavač Ruwac odsávající a nasávající prach, u něhož hrozí výbuch (zóna 22 Staub-Ex). Použité filtry prachové třídy H jsou vhodné pro odsávání usazeného, suchého, nehořlavého, zdraví škodlivého prachu s hodnotami MAK, a rovněž karcinogenního prachu. Do této kategorie náleží prach ze sklolaminátu. Přitom je třeba v plném rozsahu splnit požadavky na ochranu bezpečnosti a zdraví při práci. Kromě toho má vysavač dlouhou životnost, je účinný a vhodný pro dlouhodobý provoz.

Automotive

Průmyslový vysavač Ruwac R01 R022 s lapačem jisker v oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává hořlavý hliníkový prach u společnosti BMW v Mnichově.

BMW

Při opravách karoserií vozidel s hliníkovými nebo hořčíkovými součástmi je třeba přihlížet k tomu, že lehký kovový prach může být hořlavý. Vysavač s „lapačem jisker“ tento prach zneškodňuje – bez mokrého odlučovače.

Průmyslový vysavač Ruwac R01 R022 2 vysává prach z obvodových desek u firmy Odelo v Kamp-Lintforth.

Odelo

Jak nejlépe vysát prach ze sklolaminátu a obvodových desek? Přímo na místě odsávání – vysavačem Staub-Ex.

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na