Průmyslový vysavač Ruwac R01 R022 s lapačem jisker v oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává hořlavý hliníkový prach u společnosti BMW v Mnichově.

Odsávání hliníkového prachu – s lapačem jisker

Zákazník: BMW
Vysávaný materiál: prach z broušení obsahující hliník a hořčík
Odvětví: automotive
Vysavač: Ruwac DS 1220 s lapačem jisker

Se značkami BMW, Mini a Rolls-Royce patří BMW AG se sídlem v Mnichově k předním světovým výrobcům prémiových automobilů. Podnik v roce 2019 vyrobil okolo 2,54 milionu vozidel a dosáhl obratu 104,2 miliard EUR.

Úkol

Karoserie moderních automobilů se již nevyrábějí pouze z oceli, nýbrž pomocí hybridních technik: Materiálová směs z oceli, hliníku, hořčíku a plastu umožňuje snížení hmotnosti a vysokou funkčnost.

Tento trend dopadá rovněž na opravy karoserií ve smluvních dílnách. Prach z lehkých kovů jsou vznětlivé, a pokud automechanik například při broušení hliníkového dílu karoserie náhodu zajede na sousední plechový díl, vzniknou jiskry, které mohou prach zapálit.

Řešení

Pro tento úkol a pro zákazníka BMW vyvinula firma Ruwac kompaktní vysavač, který neprovádí jinak obvyklé mokré odlučování (při kterém je odsávaný materiál veden kapalinou, a tím se stává „neškodným“). Namísto toho je na kompaktní, na vysavači namontované nádobě umístěn „lapač jisker“ fungující na čistě mechanickém principu, který – obrazně řečeno – ničí případné jiskry. Pak následuje 5 m dlouhý chladicí úsek, po němž se odsátý materiál dostane do sběrné nádoby. Rozsáhlé testy u společnosti Ruwac a ve vývojovém centru BMW ukázaly, že lapač jisker při odsávání účinně a spolehlivě zachytává zápalné jiskry.

Díky své kompaktní konstrukci jsou vysavače Ruwac s lapačem jisker přímo ideální k použití na pracovištích, zejména nejsou vhodné přímo k odsávání na strojích, nýbrž k odsávání prachu. V takovém případě pracuje zařízení bez lapače jisker; přípojky pro sání a odsávání jsou provedeny tak, aby je nebylo možné zaměnit.

Automotive

Průmyslový vysavač Ruwac R01 R022 s lapačem jisker v oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává hořlavý hliníkový prach u společnosti BMW v Mnichově.

BMW

Při opravách karoserií vozidel s hliníkovými nebo hořčíkovými součástmi je třeba přihlížet k tomu, že lehký kovový prach může být hořlavý. Vysavač s „lapačem jisker“ tento prach zneškodňuje – bez mokrého odlučovače.

Průmyslový vysavač Ruwac R01 R022 2 vysává prach z obvodových desek u firmy Odelo v Kamp-Lintforth.

Odelo

Jak nejlépe vysát prach ze sklolaminátu a obvodových desek? Přímo na místě odsávání – vysavačem Staub-Ex.

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na