Mokrý odlučovač Ruwac NA7-26 vysává při 3D tisku u Realizer v Paderbornu.

Realizer: Průkopník 3D tisku používá kompaktní mokré odlučovače Ruwac

Zákazník: Realizer
Vysávaný materiál: kovový prach
Odvětví: Aditivní výroba
Vysavač: Mokré odlučovače Ruwac NA7-11

Firma Realizer v Borchenu je považována za průkopníka aditivní techniky výroby: Zakladatelé podniku se v 90. letech významně zasadili za to, že se technologie SLM dostala do sériové výroby. Dnes tvoří Realizer součást skupiny DMG Mori Group a nabízí kompletní program pro zařízení SLM – od ultrakompaktních stolních zařízení, přes výrobu zubních náhrad až po univerzální zařízení pro výrobu větších stavebních dílů.

Úkol

Realizer chce svým zákazníkům nabízet kompletní řešení pro aditivní výrobu podle postupů SLM. Proto podnik hledal kompaktní odsávací zařízení, které zajistí důkladné a účinné čištění pracovního prostoru stroje. Přitom je třeba zohlednit, že může být kovový prach výbušný, pokud jsou zpracovávány lehké kovy.

Řešení

Podnik si vybral NA 7-11 od Ruwac. Tento velice kompaktní mokrý odlučovač vysává vzduch s kovovým prachem – který může být při zpracování lehkých kovů výbušný –, přímo z pracovního prostoru. Proud vzduchu se nejprve neutralizuje, přičemž je veden kapalinou naplněnou sběrnou nádobou. Zde kovové částice klesají jako usazeniny na dno, zatímco předčištěný vzduch v podobě bublin vystupuje na hladinu a je odváděn filtračními patronami prachové třídy M nebo H.

Aditivní výroba

Mokrý odlučovač Ruwac NA7-26 vysává při 3D tisku u Realizer v Paderbornu.

Realizer

Průkopník selektivního laserového tavení (SLM) kovů využívá kompaktní mokrý odlučovač Ruwac k odsávání kovového prachu z pracovního prostoru.

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na