Průmyslový vysavač Ruwac R01 A vysává kovové špony u firmy Salvatore Longo v Ratingenu.

Mobilní průmyslové vysavače v metalurgickém provozu

Zákazník: Salvatore Longo
Vysávaný materiál: kovový prach
Odvětví: zpracování kovů
Vysavač: mobilní vysavač Ruwac WSZ 2210 L

Broušení, frézování, vrtání, soustružení, svařování: Toto jsou typické obráběcí procesy ve společnosti Salvatore Longo GmbH v Heiligenhausu. Firma založená v roce 1998 se specializuje na obrábění kovových součástí se zaměřením na povrchovou úpravu, zejména broušení.

Úkol

Hledal se „univerzál“ mezi průmyslovými vysavači, který dokáže spolehlivě uklidit podlahu každý den a – se vhodným příslušenstvím – zvládne i čištění strojů. Přitom muselo být vzato v úvahu, že se budou vysávat jak hrubé kovové špony, tak jemný brusný prach.

Řešení

Volba padla na mobilní vysavač Ruwac WSZ 2210 L s filtrem prachové třídy L. Kromě velkého množství prachu absorbuje i menší kusy kovu, které se hromadí například v dutinách frézovacích robotů. Díky kompaktním rozměrům a hladkému chodu koleček lze vysavač přemisťovat s minimální námahou. Ke snadné obsluze přispívá i praktické vyprazdňování nožní pákou. Vysavač Ruwac tak i přes velké množství kovového prachu hraje klíčovou roli při zajišťování srovnatelně čisté výroby u Salvatore Longe.

Zpracování kovů

Průmyslový vysavač Ruwac R01 R022 s lapačem jisker v oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává hořlavý hliníkový prach u společnosti BMW v Mnichově.

BMW

Při opravách karoserií vozidel s hliníkovými nebo hořčíkovými součástmi je třeba přihlížet k tomu, že lehký kovový prach může být hořlavý. Vysavač s „lapačem jisker“ tento prach zneškodňuje – bez mokrého odlučovače.

Odprašovač Ruwac DS64000 vysává grafitový prach u Drebelow v Nordholzu.

Drebelow & Jahn

Odsávání jemného kovového prachu: Tento úkol plní u výrobce hydraulických bloků z oceli a hliníku vysavač Ruwac řady DS6

Vysavač špon Ruwac SPS250 s pohonem na střídavý proud a výkonem 3,0 kW vysává kovové špony u firmy Haux v Cuxhavenu.

Haux

Při obrábění ve výrobě tlakových nádob vzniká velké množství kovových špon. Vysavač špon dokáže stroj efektivně vyčistit.

Průmyslový vysavač Ruwac DS1220 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává kovové špony ve firmě Hörmann v Oerlinghausenu.

Hörmann

Ve výrobním závodě na vrata a dveře se třífázový vysavač Ruwac používá především k čištění podlah, ale také k udržování čistoty strojů.

Vodní vysavač Ruwac WSP200 vysává kovové špony na univerzitě v Norimberku.

NMF Neue Materialien Fürth

Výzkumné centrum pro nové metody zpracování hliníku používá mokrý odlučovač k odstranění výbušného hliníkového prachu v blízkosti zkušebního zařízení.

Průmyslový vysavač Ruwac DS1220 s pohonem na třífázový střídavý proud pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává výbušný hliníkový prach ve firmě Peak ve Velbertu

PEAK

Při výrobě inovativního lehkého hliníkového konstrukčního materiálu na bázi práškové metalurgie se používá celkem sedm vysavačů Ruwac v provedení Staub-Ex.

Mokrý odlučovač Ruwac NA35 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává hořlavý hořčíkový prach u firmy Pierburg v Nettetalu.

Pierburg

Dodavatel pro automobilový průmysl nainstaloval ve své prototypové dílně „dvoucestný odsávací systém“ pro odsávání plastů a kovů (běžné průmyslové vysavače) a hořlavých prachů z lehkých kovů (mokré odlučování).

Průmyslový vysavač Ruwac R01 A vysává kovové špony u firmy Salvatore Longo v Ratingenu.

Salvatore Longo

Ve firmě na zpracování kovů se vysavač Ruwac používá každý den univerzálně – k odstraňování kovových špon a brusného prachu na podlaze i na strojích.

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na