Mokrý odlučovač Ruwac NA35 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává hořlavý hořčíkový prach u firmy Pierburg v Nettetalu.

Dvoucestné odsávání: Mokrý odlučovač zneškodňuje hořlavý hliníkový a hořčíkový prach

Zákazník: Pierburg
Vysávaný materiál: hliníkový a hořčíkový prach
Odvětví: zpracování kovů
Vysavač: DS 2720 v kombinaci s mokrým odlučovačem

Jako součást Rheinmetall Automotive AG, tj. automobilové divize firmy Rheinmetall, je Pierburg jedním z lídrů na trhu ve vývoji a výrobě ložisek, pístů, ventilů a čerpadel pro spalovací motory. Pierburg ale nabízí široké spektrum energeticky úsporných komponentů hnací soustavy a řízení teploty i pro hybridy a elektromobily.

Úkol

V závodě Nettetal vyrábí Pierburg mimo jiné hořčíková sací potrubí. Výroba je vysoce automatizovaná, ale např. v případě pilotních sérií nebo prototypů jsou hořčíkové komponenty částečně zpracovávány ručně. Na těchto pracovištích musí být jemný a vysoce reaktivní (čtěte: hořlavý) hořčíkový prach ideálně odsáván přímo v místě původu – také v prototypové dílně.

Řešení

Protože se mnoho materiálů zpracovává v prototypové dílně, Pierburg a Ruwac vyvinuli stacionární sací systém jako „obousměrné řešení“: Používají se dvě odsávací ramena, která lze jasně odlišit barvou. Když obsluha pracuje na nevýbušných materiálech, jako jsou plasty, nastaví modré odsávací rameno a prach je nasměrován přímo do vysavače Ruwac typu DS 2720 B1. Když ale přijde na řadu hořčík, přepne přes třícestný ventil na červené sací rameno. V takovém případě proudí prach do mokrého odlučovače Ruwac. Zde jsou odsáté materiály přiváděny pomocí ponorné trubice do kapaliny, kde jsou zneškodněny. Navazující jemný filtr zadržuje veškeré částice, které nebyly odloučeny.Sací jednotka se nachází v sousedním prostoru. Je stejně jako mokrý odlučovač schválena pro provoz v prostředí s nebezpečím výbuchu (konstrukční typ 1) a je vhodná pro odlučování hliníku a hořčíku podle směrnic BGR.

Zpracování kovů

Průmyslový vysavač Ruwac R01 R022 s lapačem jisker v oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává hořlavý hliníkový prach u společnosti BMW v Mnichově.

BMW

Při opravách karoserií vozidel s hliníkovými nebo hořčíkovými součástmi je třeba přihlížet k tomu, že lehký kovový prach může být hořlavý. Vysavač s „lapačem jisker“ tento prach zneškodňuje – bez mokrého odlučovače.

Odprašovač Ruwac DS64000 vysává grafitový prach u Drebelow v Nordholzu.

Drebelow & Jahn

Odsávání jemného kovového prachu: Tento úkol plní u výrobce hydraulických bloků z oceli a hliníku vysavač Ruwac řady DS6

Vysavač špon Ruwac SPS250 s pohonem na střídavý proud a výkonem 3,0 kW vysává kovové špony u firmy Haux v Cuxhavenu.

Haux

Při obrábění ve výrobě tlakových nádob vzniká velké množství kovových špon. Vysavač špon dokáže stroj efektivně vyčistit.

Průmyslový vysavač Ruwac DS1220 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává kovové špony ve firmě Hörmann v Oerlinghausenu.

Hörmann

Ve výrobním závodě na vrata a dveře se třífázový vysavač Ruwac používá především k čištění podlah, ale také k udržování čistoty strojů.

Vodní vysavač Ruwac WSP200 vysává kovové špony na univerzitě v Norimberku.

NMF Neue Materialien Fürth

Výzkumné centrum pro nové metody zpracování hliníku používá mokrý odlučovač k odstranění výbušného hliníkového prachu v blízkosti zkušebního zařízení.

Průmyslový vysavač Ruwac DS1220 s pohonem na třífázový střídavý proud pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává výbušný hliníkový prach ve firmě Peak ve Velbertu

PEAK

Při výrobě inovativního lehkého hliníkového konstrukčního materiálu na bázi práškové metalurgie se používá celkem sedm vysavačů Ruwac v provedení Staub-Ex.

Mokrý odlučovač Ruwac NA35 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává hořlavý hořčíkový prach u firmy Pierburg v Nettetalu.

Pierburg

Dodavatel pro automobilový průmysl nainstaloval ve své prototypové dílně „dvoucestný odsávací systém“ pro odsávání plastů a kovů (běžné průmyslové vysavače) a hořlavých prachů z lehkých kovů (mokré odlučování).

Průmyslový vysavač Ruwac R01 A vysává kovové špony u firmy Salvatore Longo v Ratingenu.

Salvatore Longo

Ve firmě na zpracování kovů se vysavač Ruwac používá každý den univerzálně – k odstraňování kovových špon a brusného prachu na podlaze i na strojích.

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na