Průmyslový vysavač Ruwac DS1220 s pohonem na třífázový střídavý proud pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává výbušný hliníkový prach ve firmě Peak ve Velbertu

Bezpečné vysávání inovativního lehkého hliníkového stavebního materiálu

Zákazník: PEAK
Vysávaný materiál: hliníkový prášek nebo prach
Odvětví: obráběn kovů
Vysavače: sedm vysavačů Ruwac Staub-Ex

Firma PEAK Material GmbH ve Velbertu, společnost skupiny WKW, používá inovativní proces k výrobě vysoce odolných hliníkových komponent. Zhutňováním stříkací technikou vznikají vysoce kalené taveniny zpracovávané do válcovitých polotovarů. Rychle tvrdnou a dále se zpevňují v následných procesech, jakými jsou extruze nebo kování. Tímto způsobem lze vyrábět lehké stavební výrobky s homogenní strukturou, které jsou velmi pevné a zároveň velmi lehké a nabízejí také vynikající kluzné vlastnosti. Typickým příkladem použití jsou vložky válce.

Úkol

Ve třech zařízení na zhutňování, která společnost PEAK provozuje, jsou integrována odsávací zařízení, která sbírají nadbytečný prach pomocí cyklonu. Kromě toho existují četné vedlejší procesy, při kterých se může uvolňovat prášek – např. plnění práškových metalurgických surovin a následné obrábění. Prášek je nutné odsát nebo vysát, protože hliníkový prach je hořlavý – v určitém směsném poměru se vzduchem.

Řešení

Používá se celkem sedm mobilních vysávacích systémů od společnosti Ruwac, které zajišťují čistotu ve společnosti a shromažďují prach, ať se objeví kdekoli - ať už při čištění podlah, strojů, nebo filtrů. Některá zařízení pracují nepřetržitě v osmihodinovém provozu, což není díky třífázovému pohonu na střídavý proud nějakým zvláštním problémem. Všechny vysavače lze použít v zóně 22 (označení II 3D; prachová třída M) Staub-Ex.

Společnost PEAK objednala sací rameno jako volitelné příslušenství k jednomu z vysavačů Ruwac. Tento vysavač se používá především v blízkosti menšího rozprašovacího zhutňovacího systému. V tomto zařízení jsou jednotlivé práškové slitinové složky často přenášeny kvůli provádění testů s novými slitinami. Při tom je povinné nosit ochranný oděv a odsávací rameno odsává prach přímo v místě jeho vzniku. S výměnným systémem je lze jediným pohybem vyměnit za běžnou sací hadici.

Zpracování kovů

Průmyslový vysavač Ruwac R01 R022 s lapačem jisker v oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává hořlavý hliníkový prach u společnosti BMW v Mnichově.

BMW

Při opravách karoserií vozidel s hliníkovými nebo hořčíkovými součástmi je třeba přihlížet k tomu, že lehký kovový prach může být hořlavý. Vysavač s „lapačem jisker“ tento prach zneškodňuje – bez mokrého odlučovače.

Odprašovač Ruwac DS64000 vysává grafitový prach u Drebelow v Nordholzu.

Drebelow & Jahn

Odsávání jemného kovového prachu: Tento úkol plní u výrobce hydraulických bloků z oceli a hliníku vysavač Ruwac řady DS6

Vysavač špon Ruwac SPS250 s pohonem na střídavý proud a výkonem 3,0 kW vysává kovové špony u firmy Haux v Cuxhavenu.

Haux

Při obrábění ve výrobě tlakových nádob vzniká velké množství kovových špon. Vysavač špon dokáže stroj efektivně vyčistit.

Průmyslový vysavač Ruwac DS1220 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává kovové špony ve firmě Hörmann v Oerlinghausenu.

Hörmann

Ve výrobním závodě na vrata a dveře se třífázový vysavač Ruwac používá především k čištění podlah, ale také k udržování čistoty strojů.

Vodní vysavač Ruwac WSP200 vysává kovové špony na univerzitě v Norimberku.

NMF Neue Materialien Fürth

Výzkumné centrum pro nové metody zpracování hliníku používá mokrý odlučovač k odstranění výbušného hliníkového prachu v blízkosti zkušebního zařízení.

Průmyslový vysavač Ruwac DS1220 s pohonem na třífázový střídavý proud pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává výbušný hliníkový prach ve firmě Peak ve Velbertu

PEAK

Při výrobě inovativního lehkého hliníkového konstrukčního materiálu na bázi práškové metalurgie se používá celkem sedm vysavačů Ruwac v provedení Staub-Ex.

Mokrý odlučovač Ruwac NA35 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává hořlavý hořčíkový prach u firmy Pierburg v Nettetalu.

Pierburg

Dodavatel pro automobilový průmysl nainstaloval ve své prototypové dílně „dvoucestný odsávací systém“ pro odsávání plastů a kovů (běžné průmyslové vysavače) a hořlavých prachů z lehkých kovů (mokré odlučování).

Průmyslový vysavač Ruwac R01 A vysává kovové špony u firmy Salvatore Longo v Ratingenu.

Salvatore Longo

Ve firmě na zpracování kovů se vysavač Ruwac používá každý den univerzálně – k odstraňování kovových špon a brusného prachu na podlaze i na strojích.

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na