Vodní vysavač Ruwac WSP200 vysává kovové špony na univerzitě v Norimberku.

Mokrý odlučovač pro nové postupy práškové extruze

Zákazník: NMF Neue Materialien Fürth
Vysávaný materiál: hliníkový prach
Odvětví: zpracování kovů
Vysavač: mokrý odlučovač NA 35-WSP AL

V roce 2000 byla v rámci Hightech-Offensive Bayern založena firma Neue Materialien Fürth GmbH. Úkolem NMF jako výzkumného a vývojového centra a partnera průmyslu je přinášet inovativní materiálová použití a technologie zpracování do sériové výroby.

Úkol

NFM mimo jiné pracuje na vývoji procesu Temconex – nového typu práškové extruze, při které se kovy (jako prášek, špony nebo granule) v kontinuálním plně automatizovaném procesu zpracovávají na dráty, trubky nebo profily.

V mnoha testech na zkušebním zařízení jsou vytlačovány polotovary na bázi hliníkových prášků. Tyto prášky mohou tvořit výbušné směsi, pokud jsou přítomny v určitém poměru s kyslíkem ze vzduchu, a musí být proto odsáty.

Řešení

Tento úkol přebírá mobilní mokrý odlučovač Ruwac typ NA 35-WSP AL. Pravidelně se používá pro čištění podlahy kolem zařízení Temconex i zařízení samotného. Vysavač řady NA nejprve vede odsávaný materiál skrz kapalinu a váže jej tam, takže částice lehkých kovů přestávají být výbušné. Nečistoty se zachytávají v nádobě, kterou je možné několika málo pohyby vyprázdnit.

Přístroj NA 35 je možné používat v prostředí Staub-Ex zóna 22. Zkratka „AL“ v názvu produktu znamená, že se jedná o variantu určenou speciálně pro vysávání hliníkového prachu. Další verze NA 35 se používají např. k vysávání hořčíkového prachu nebo horkých plynů.

Zpracování kovů

Průmyslový vysavač Ruwac R01 R022 s lapačem jisker v oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává hořlavý hliníkový prach u společnosti BMW v Mnichově.

BMW

Při opravách karoserií vozidel s hliníkovými nebo hořčíkovými součástmi je třeba přihlížet k tomu, že lehký kovový prach může být hořlavý. Vysavač s „lapačem jisker“ tento prach zneškodňuje – bez mokrého odlučovače.

Odprašovač Ruwac DS64000 vysává grafitový prach u Drebelow v Nordholzu.

Drebelow & Jahn

Odsávání jemného kovového prachu: Tento úkol plní u výrobce hydraulických bloků z oceli a hliníku vysavač Ruwac řady DS6

Vysavač špon Ruwac SPS250 s pohonem na střídavý proud a výkonem 3,0 kW vysává kovové špony u firmy Haux v Cuxhavenu.

Haux

Při obrábění ve výrobě tlakových nádob vzniká velké množství kovových špon. Vysavač špon dokáže stroj efektivně vyčistit.

Průmyslový vysavač Ruwac DS1220 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává kovové špony ve firmě Hörmann v Oerlinghausenu.

Hörmann

Ve výrobním závodě na vrata a dveře se třífázový vysavač Ruwac používá především k čištění podlah, ale také k udržování čistoty strojů.

Vodní vysavač Ruwac WSP200 vysává kovové špony na univerzitě v Norimberku.

NMF Neue Materialien Fürth

Výzkumné centrum pro nové metody zpracování hliníku používá mokrý odlučovač k odstranění výbušného hliníkového prachu v blízkosti zkušebního zařízení.

Průmyslový vysavač Ruwac DS1220 s pohonem na třífázový střídavý proud pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává výbušný hliníkový prach ve firmě Peak ve Velbertu

PEAK

Při výrobě inovativního lehkého hliníkového konstrukčního materiálu na bázi práškové metalurgie se používá celkem sedm vysavačů Ruwac v provedení Staub-Ex.

Mokrý odlučovač Ruwac NA35 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává hořlavý hořčíkový prach u firmy Pierburg v Nettetalu.

Pierburg

Dodavatel pro automobilový průmysl nainstaloval ve své prototypové dílně „dvoucestný odsávací systém“ pro odsávání plastů a kovů (běžné průmyslové vysavače) a hořlavých prachů z lehkých kovů (mokré odlučování).

Průmyslový vysavač Ruwac R01 A vysává kovové špony u firmy Salvatore Longo v Ratingenu.

Salvatore Longo

Ve firmě na zpracování kovů se vysavač Ruwac používá každý den univerzálně – k odstraňování kovových špon a brusného prachu na podlaze i na strojích.

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na