Odprašovač Ruwac DS64000 vysává grafitový prach u Drebelow v Nordholzu.

Kovový prach odsávaný přímo na místě vzniku

Zákazník: Drebelow & Jahn
Vysávaný materiál: kovový prach
Odvětví: zpracování kovů
Vysavač: odprašovač Ruwac DS 6

Společnost Drebelow & Jahn GmbH ve Wusteru na pobřeží Severního moře poblíž Cuxhavenu se specializuje na malé série a náročné úkoly a vyrábí hydraulické ovládací prvky, které se mimo jiné používají po celém světě ve větrných turbínách, kontejnerových jeřábech, těžebních strojích, záchranných vozidlech a systémech tváření kovů. Přitom jsou pomocí moderních strojů, které zahrnují systémy zpracování CNC i stroje na ohlazování, broušení a leštění zpracovávány ocelové a hliníkové bloky s hmotností až 700 kg.

Úkol

Při obrábění hydraulických bloků vznikají nejen špony, ale i jemný prach, který je nutné z důvodu ochrany zdraví odsávat. A když se zpracovávají hliníkové bloky, je rovněž nutné dodržovat požadavky na ochranu před výbuchy. Společnost Drebelow & Jahn hledala odprašovač, který se kromě těchto požadavků postará o čistotu a bezpečnost ve výrobě.

Řešení

Odprašovač Ruwac DS 64000 M byl připojen k frézovacímu zařízení, které upravuje povrch bloků a kromě špon vytváří extrémně jemný kovový prach. Zařízení odsává prach přímo na místě jeho vzniku.

Nízký podtlak 26 mbar je podmínkou pro spolehlivé nasávání jemných částic a jejich zachycování v patronových filtrech. Pneumatické čištění v protiproudu znamená, že se zadržený prach z filtru se dostane do sběrné nádoby, kterou lze snadno vyprázdnit.

Zpracování kovů

Průmyslový vysavač Ruwac R01 R022 s lapačem jisker v oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává hořlavý hliníkový prach u společnosti BMW v Mnichově.

BMW

Při opravách karoserií vozidel s hliníkovými nebo hořčíkovými součástmi je třeba přihlížet k tomu, že lehký kovový prach může být hořlavý. Vysavač s „lapačem jisker“ tento prach zneškodňuje – bez mokrého odlučovače.

Odprašovač Ruwac DS64000 vysává grafitový prach u Drebelow v Nordholzu.

Drebelow & Jahn

Odsávání jemného kovového prachu: Tento úkol plní u výrobce hydraulických bloků z oceli a hliníku vysavač Ruwac řady DS6

Vysavač špon Ruwac SPS250 s pohonem na střídavý proud a výkonem 3,0 kW vysává kovové špony u firmy Haux v Cuxhavenu.

Haux

Při obrábění ve výrobě tlakových nádob vzniká velké množství kovových špon. Vysavač špon dokáže stroj efektivně vyčistit.

Průmyslový vysavač Ruwac DS1220 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává kovové špony ve firmě Hörmann v Oerlinghausenu.

Hörmann

Ve výrobním závodě na vrata a dveře se třífázový vysavač Ruwac používá především k čištění podlah, ale také k udržování čistoty strojů.

Vodní vysavač Ruwac WSP200 vysává kovové špony na univerzitě v Norimberku.

NMF Neue Materialien Fürth

Výzkumné centrum pro nové metody zpracování hliníku používá mokrý odlučovač k odstranění výbušného hliníkového prachu v blízkosti zkušebního zařízení.

Průmyslový vysavač Ruwac DS1220 s pohonem na třífázový střídavý proud pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává výbušný hliníkový prach ve firmě Peak ve Velbertu

PEAK

Při výrobě inovativního lehkého hliníkového konstrukčního materiálu na bázi práškové metalurgie se používá celkem sedm vysavačů Ruwac v provedení Staub-Ex.

Mokrý odlučovač Ruwac NA35 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává hořlavý hořčíkový prach u firmy Pierburg v Nettetalu.

Pierburg

Dodavatel pro automobilový průmysl nainstaloval ve své prototypové dílně „dvoucestný odsávací systém“ pro odsávání plastů a kovů (běžné průmyslové vysavače) a hořlavých prachů z lehkých kovů (mokré odlučování).

Průmyslový vysavač Ruwac R01 A vysává kovové špony u firmy Salvatore Longo v Ratingenu.

Salvatore Longo

Ve firmě na zpracování kovů se vysavač Ruwac používá každý den univerzálně – k odstraňování kovových špon a brusného prachu na podlaze i na strojích.

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na