Průmyslový vysavač Ruwac DS1220 s pohonem na třífázový střídavý proud pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu DS1220 vysává prach z obilí a brambor v zemědělství

Odsávání obilného prachu – bezpečné a účinné

Zákazník: Landwirt Schwalenberg
Vysávaný materiál: obilný prach
Odvětví: zemědělství
Vysavač: DS 1220 B1 (Staub-Ex)

Zemědělský podnik Dr. Bernda Schwalenberga v Nienburgu/Saale se zabývá pěstováním plodin určených na trh a obhospodařuje 350 hektarů plochy zejména s obilím, ale také bramborami a hrachem. Část výnosů směřuje přímo na trh a prodává se na vlastní farmě. Byla však vytvořena skladovací zařízení pro přibližně 1 000 tun obilí, takže prodej může počkat až do zimy: Pak budou vyšší ceny.

Úkol

Hledal se vysavač, který by byl co nejflexibilnější a nejvýkonnější, aby udržel skladovou halu čistou a zachytával prach vznikající při nakládce a vykládce.

Řešení

Dr. Bernd Schwalenberg se rozhodl pro třífázový vysavač na střídavý proud Ruwac DS 1220 B1. Vysavače řady DS jsou určeny pro průmyslová použití v nepřetržitém provozu, a proto dosahují dlouhé životnosti s vysokou spolehlivostí i v náročných provozních podmínkách.

Silný třífázový střídavý proud umožňuje vysoký sací výkon. Současně je přístroj zkonstruován jako kompaktní, velmi dobře se s ním manévruje, takže je možné uklízet i špatně dostupná místa.

Protože je na farmě nutné často vysávat velmi velké plochy hal, vyplatí se použít dodatečné podlahové odsávací zařízení, které je pevně spojeno se sací přípojkou. Pro důkladné čištění menších ploch, např. v kokpitech zemědělských strojů, jsou k dipozici kulaté kartáče.Velkoryse dimenzované filtrační vložky DS 1220 zajišťují dlouhé intervaly bez výměny filtru; nízké zatížení povrchu filtru také chrání filtrační plst. Sběrná nádoba se snadno vyprazdňuje nožní pákou. Černá barva sklolaminátového krytu naznačuje, že si rodina Schwalenbergů pořídila verzi DS 1220 s ochranou proti výbuchu prachu. Stejně jako všechny organické prachy je i prach z obilí – v určité směsi se vzduchem – vznětlivý. Proto je vysavač v provedení B1. To znamená: Hodí se k vysávání hořlavých prachů v zóně 22 Staub-Ex podle směrnice ATEX.

Zemědělství

Průmyslový vysavač Ruwac DA5150 vysává prach z obilí v obilném skladu GT Rostock.

GT Rostock

V terminálu obilného sila udrží výkonný vysavač tři patra čistá – i při velkém množství vysátého materiálu

Průmyslový vysavač Ruwac DS1220 s pohonem na třífázový střídavý proud pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu DS1220 vysává prach z obilí a brambor v zemědělství

Landwirt Schwalenberg

Zemědělský podnik používá vysavač Staub-Ex typu D 1220 B1 jako „univerzální přístroj“ pro čištění skladů obilí a např. kokpitů zemědělských strojů.

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na