Průmyslový vysavač Ruwac RO1 pro zónu 22 odsává práškový lak v závodu Amazone v Hude.

Práškové lakování: Vysávání místo maskování

Zákazník: Amazone
Vysávaný materiál: práškový lak
Odvětví: technika povrchové úpravy
Vysavač: kompaktní vysavač Staub-Ex DA 1300 M s přímým pohonem

Zpracování půdy, secí technika, hnojení a ochrana plodin: Amazone je jedním z lídrů na mezinárodním trhu v těchto oblastech zařízení pro ornou půdu. Společnost vyrábí v devíti závodech; podíl vývozu činí 80 %.

Úkol

V nové továrně poblíž Oldenburgu vyrábí Amazone stroje pro velkoplošnou secí techniku. Stroje jsou práškově lakované a odpovědní pracovníci v Amazone hledali ekonomickou alternativu k uzavírání otvorů pro šrouby před aplikací prášku. Obvyklým postupem je uzavření zátkami a zamaskování. Oba způsoby však vyžadují velkou ruční práci před, a především po nátěru.

Řešení

Nápad dostal tým práškového lakování: Po lakování se otvory jednoduše vysály. Pro tento úkol byl zakoupen vysavač Ruwac typu DA 1300 M (Ex zóna 22) s přímým pohonem.

Vysávání je možné dobře integrovat do plynulé výroby. Obsluha vysavače má k dispozici několik speciálních nástavců, které se přesně hodí do příslušných otvorů a byly vyrobeny nebo vybrány pro toto použití. V typické konstrukční součásti je například nutné vyčistit osm otvorů, k čemuž jsou zapotřebí tři různé trysky.

Technika povrchové úpravy

Vysávací zařízení Ruwac pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává sklolaminátový prach u firmy Alucolor v Saské Kamenici.

Alucolor

Lakýrník používá pro úsporné čištění lakovacích kabin a zařízení pro výměnu barev centrální odsávací zařízení. Toto zařízení umožňuje mimo jiné třídění vysátého barevného prášku.

Průmyslový vysavač Ruwac RO1 pro zónu 22 odsává práškový lak v závodu Amazone v Hude.

Amazone

Odsávání zbytků práškových laků z otvorů pro šrouby v zemědělských strojích pomocí kompaktního vysavače Staub-Ex

Vysávací zařízení Ruwac vysává práškový lak u firmy Claas v Harsewinkelu.

Claas

Vysavač na míru pro odsávání velkých zbytků práškového laku ve výrobě zemědělských strojů

Průmyslový vysavač Ruwac DS2520 s předřazeným odlučovačem pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává prach z laků a rozstříknutý lak u firmy Thedens v Düsseldorfu.

Thedens

V profesionální lakýrnické dílně pro (užitková) vozidla odstraňuje vysavač Ruwac trychtýřovým odsávacím nástavcem přestřik – přímo na místě vzniku.

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na