Vysávací zařízení Ruwac pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává sklolaminátový prach u firmy Alucolor v Saské Kamenici.

Centrální vysávací zařízení pro práškové laky

Zákazník: Alucolor
Vysávaný materiál: práškové laky
Odvětví: technika povrchové úpravy
Vysavač: DS 1400 B1-C jako centrální vysávací zařízení se silem předřazeného odlučovače

Zkušební text Jako poskytovatel průmyslových služeb se alucolor Oberflächenveredlung GmbH & Co. KG v Saské Kamenici soustředí na práškové lakování velkých hliníkových dílů. Nabízí téměř neomezené barevné spektrum s různými stupni lesku, struktur a metalického vzhledu.

Úkol

Protože jsou velké díly často lakovány v malých dávkách, jsou v nanášecích systémech nutné časté změny barev. Z ekonomických důvodů by bylo vhodné, kdyby bylo možné zejména při čištění zařízení pro výměnu barev recyklovat čistý práškový lak.

Řešení

Sací systém, který Ruwac vyvinul pro Alucolor na základě modulového systému Ruwac, je přesně přizpůsoben těmto podmínkám. V hale s lakovacími kabinami je položena potrubní síť s několika přípojnými místy pro sací potrubí. Jakmile obsluha připojí sací potrubí k potrubní síti, automaticky se zapne pevně nainstalovaný průmyslový vysavač Ruwac typu DS 1400 B1-C.

Vysávaný materiál se nejprve dostane do sila předřazeného odlučovače o objemu 200 litrů, a teprve poté vstupuje do vysavače. Silo je instalováno ve výšce kolem 1,50 metru a jeho výstupní potrubí je tak dlouhé, že pojme přesně tolik prášku, kolik se vejde do odpadního vaku. V horní a spodní části vyprazdňovací jednotky je nainstalován posuvník. Když obsluha otevře horní posuvník, proudí materiál do trubky. Poté se horní posuvník uzavře a spodní otevře a vysátý materiál padá do odpadní nádoby.

Silo předřazeného odlučovače a vysavač jsou vybaveny kapsovými filtry kategorie C. Dále byl namontován filtr zbytkového prachu, který zadržuje i nejjemnější částečky prášku. Vysávací zařízení odpovídá požadavkům ochrany proti výbuchu prachu.

Technika povrchové úpravy

Vysávací zařízení Ruwac pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává sklolaminátový prach u firmy Alucolor v Saské Kamenici.

Alucolor

Lakýrník používá pro úsporné čištění lakovacích kabin a zařízení pro výměnu barev centrální odsávací zařízení. Toto zařízení umožňuje mimo jiné třídění vysátého barevného prášku.

Průmyslový vysavač Ruwac RO1 pro zónu 22 odsává práškový lak v závodu Amazone v Hude.

Amazone

Odsávání zbytků práškových laků z otvorů pro šrouby v zemědělských strojích pomocí kompaktního vysavače Staub-Ex

Vysávací zařízení Ruwac vysává práškový lak u firmy Claas v Harsewinkelu.

Claas

Vysavač na míru pro odsávání velkých zbytků práškového laku ve výrobě zemědělských strojů

Průmyslový vysavač Ruwac DS2520 s předřazeným odlučovačem pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává prach z laků a rozstříknutý lak u firmy Thedens v Düsseldorfu.

Thedens

V profesionální lakýrnické dílně pro (užitková) vozidla odstraňuje vysavač Ruwac trychtýřovým odsávacím nástavcem přestřik – přímo na místě vzniku.

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na