Průmyslový vysavač Ruwac R01 A vysává prach z broušení kamene v Kolíně nad Rýnem

Kamenný staletí starý prach – ze světového kulturního dědictví

Zákazník: stavební huť katedrály
Vysávaný materiál: kamenný prach
Odvětví: stavebnictví + řemeslo
Vysavače: 2 Ruwac WS 2320 H

Stavba katedrály v Kolíně nad Rýnem, která od roku 1996 patří do světového kulturního dědictví UNESCO, trvala od položení základního kamene až do úplného dokončení více než 600 let – od roku 1248 do roku 1880. Za obsah stavebních prací odpovídá stavební huť katedrály. Jejích 30 zaměstnanců především zabraňuje zvětrávání kamene. Jedná se o nepřetržitou práci, protože vnější plášť potřebuje nepřetržitou péči a samotný zastavený prostor činí 407 000 m3. Na jižní straně dómu je možné nahlédnout do dílny a pozorovat kameníky a restaurátory při práci.

Úkol

Při téměř jakékoliv činnosti kameníků vzniká v jejich třech dílnách (kamenný) prach, který musí být odsáván. K tomu potřebuje stavební huť katedrály spolehlivý a výkonný průmyslový vysavač, který se dobře vypořádá i s jemným a abrazivním prachem.

Řešení

Dva vysavače na střídavý proud Ruwac typ W 2320 se používají denně, když se pracovní den chýlí ke konci, nebo když u některých prací vzniká obzvláště vysoké množství prachu. Vysavač tyto úkoly zvládá spolehlivě. Kameníci si cení zejména kompaktní konstrukce a jednoduché obsluhy stroje, který vysaje i staletý prach.

Stavebnictví a řemeslná výroba

Průmyslový vysavač Ruwac R01 A vysává prach z broušení kamene v Kolíně nad Rýnem

Stavební huť katedrály

Stavební huť katedrály v Kolíně nad Rýnem se stará o restaurování a zachování světového kulturního dědictví UNESCO. K tomu použítá dva vysavače Ruwac, které vysávají zejména kamenný prach.

Průmyslový vysavač Ruwac R01 A pro zónu 22 odsává dřevěný prach v hamburském filmovém studiu.

Filmové studio Hamburk

Dílny filmové produkční společnosti používají vysavače Ruwac v pěti halách. Provozovatel aktuálně přechází z třífázových vysavačů na vysavače na střídavý proud.

Průmyslový vysavač Ruwac DS4150 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vermikulitové špony ve firmě Kramer Progetha v Düsseldorfu.

Kramer Progetha

Výrobce minerálních tepelně izolačních panelů používá k automatickému odstranění zbytků zpracování z panelů vysavač Ruwac.

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na