Průmyslový vysavač Ruwac DS4150 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vermikulitové špony ve firmě Kramer Progetha v Düsseldorfu.

Flexibilně použitelné vysavače pro výrobu tepelných izolačních látek

Zákazník: Kramer Progetha
Vysávaný materiál: vermikulit (tepelně izolační látka na minerální bázi)
Odvětví: stavebnictví + řemeslo
Vysavač: DS 4150 s odděleným silem

Společnost Kramer Progetha GmbH & Co. KG z Düsseldorfu již více než 50 let vyrábí tepelné izolační materiály z expandovaného vermikulitu. Tento minerální materiál je možné zpracovat na ekologickou izolační látku neobsahující vlákna, která odolá teplotám převyšujícím 1 200 stupňů C. Proto je vermikulit vhodným izolačním materiálem jak pro stavebnictví, tak pro průmyslová použití, například pro tavbu kovů, spalovny odpadu a elektrárny.

Úkol

Kramer Progetha tento materiál zpracovává mimo jiné na izolační desky o rozměru 30 x 30 cm, které jsou nařezány z větších lisovaných dílů a následně jsou jim ohlazeny hrany. Pka je třeba desky očistit od zbytků po zpracování.

Řešení

Nad pásovým dopravníkem je namontován odsávací nástavec s kartáčovým věncem, který smete a vysaje uvolněný materiál. Tento materiál vysaje průmyslový vysavač Ruwac typ DS 4150, který se hodí zejména pro sběr větších množství prachu a díky své velké filtrační ploše 11 m2 poskytuje rovnoměrný a dlouhodobý sací výkon – i při vysávání jemného prachu. Díky stavebnicovému systému Ruwac byl DS 4150 individuálně přizpůsoben požadavkům firmy Kramer Progetha:

Samotný vysavač je mobilní, ale individuálně je možné použít i samostatné silo s podvozkem. Vysávaný materiál putuje ze sila přímo do sběrné nádoby Big Bag a může být předán k dalšímu použití. Vysavač je ovšem možné provozovat i samostatně bez sila. Protože je do mobilního zařízení jako odlučovač instalován 200litrový sud. To umožňuje decentralizované vysávání velkých množství. Sud je v rámu upevněn pomocí kapes pro vysokozdvižný vozík, díky nimž jej může naložit vysokozdvižný vozík a vyklopit.

 

O pravidelné čištění kapsového filtru kategorie C se zaměstnanci nemusí starat: Stupeň znečištění filtru je sledován elektronicky (měření rozdílového tlaku) a v případě potřeby spustí řízení vysavače automatické elektrické čištění.

Stavebnictví a řemeslná výroba

Průmyslový vysavač Ruwac R01 A vysává prach z broušení kamene v Kolíně nad Rýnem

Stavební huť katedrály

Stavební huť katedrály v Kolíně nad Rýnem se stará o restaurování a zachování světového kulturního dědictví UNESCO. K tomu použítá dva vysavače Ruwac, které vysávají zejména kamenný prach.

Průmyslový vysavač Ruwac R01 A pro zónu 22 odsává dřevěný prach v hamburském filmovém studiu.

Filmové studio Hamburk

Dílny filmové produkční společnosti používají vysavače Ruwac v pěti halách. Provozovatel aktuálně přechází z třífázových vysavačů na vysavače na střídavý proud.

Průmyslový vysavač Ruwac DS4150 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vermikulitové špony ve firmě Kramer Progetha v Düsseldorfu.

Kramer Progetha

Výrobce minerálních tepelně izolačních panelů používá k automatickému odstranění zbytků zpracování z panelů vysavač Ruwac.

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na