Mokrý odlučovač Ruwac NA250 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává cukrový prach u Müllermilch ve Zwickau.

Odsávání cukrového prachu

Zákazník: výroba jogurtů Müller-Milch
Vysávaný materiál: cukrový prach, pektin a škrob
Odvětví: potravinářství
Vysavač: Ruwac DA 1300 (Staub-Ex zóna 22), pevně namontovaný s mokrým odlučovačem NA 250 a centrálním vysavačem na míru

Přední německý výrobce mléčných výrobků produkuje v nově vybudovaném závodě mimo jiné velmi velká množství ovocných jogurtů v různých příchutích.

Úkol

Při výrobě jogurtu je potřeba velké množství pektinu, škrobu a cukru, aby měl jogurt optimální konzistenci a požadovanou chuť. Tyto (práškové) produkty jsou dodávány v pytlích a ručně vysypávány do přepravních kontejnerů. Při tom nevyhnutelně vzniká prach, který je třeba odsávat co možná nejblíže místu vzniku.

Řešení

Výrobce pro tento úkol používá několik odsávacích zařízení Ruwac. Nad plnicími stanicemi je namontován varný kotel. Zaměstnanci dávkují současně na jedné straně cukr a na druhé straně ovoce. Vytlačený objem vzduchu je odsát a nejprve veden přes mokrý odlučovač typu NA 250 a poté přes stacionárně namontovaný odprašovač DA 1300 (pro zónu Ex 22) s filtrem s aktivním uhlím.

Na druhém výrobním zařízení je nainstalováno centrální odsávací zařízení určené k individuálnímu použití. Přes bohatě dimenzované sací zvony nasává prach, a zabraňuje tak unikání prachu do prostředí a atmosféry. I tento systém, který se z důvodu redundance skládá ze dvou modulů, je určen i pro Ex zónu 22.

Potravinářství

Odprašovač Ruwac DS64000 vysává poletující prach u firmy Bunny Tiernahrung v Melle.

Bunny Tiernahrung

Při výrobě krmiva ze sena vzniká velké množství prachu. Výrobce prémiového krmiva ho odsává odprašovacím zařízením – přímo v místě vzniku.

Průmyslový vysavač Ruwac DS4150 vysává kamennou sůl prach u firmy Esco v Bernburgu.

Esco

Přední výrobce solí potřeboval výkonný a korozivzdorný průmyslový vysavač k čištění vícepodlažního zpracovatelského zařízení. Používají se vysavače Ruwac.

Průmyslový vysavač Ruwac DS1220 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává léčivé krmivo pro zvířata u firmy Gimborn v Emmerichu.

Gimborn

Při balení pamlsků pro kočky a čištění strojů jsou vysavače Ruwac tím správným prostředkem. A protože zde vzniká organický prach, je třeba vzít v úvahu požadavky na ochranu proti výbuchu prachu.

Průmyslový vysavač Ruwac DA5150 vysává prach z obilí v obilném skladu GT Rostock.

GT Rostock

V terminálu obilného sila udrží výkonný vysavač tři patra čistá – i při velkém množství vysátého materiálu

Mokrý odlučovač Ruwac NA250 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává cukrový prach u Müllermilch ve Zwickau.

Výroba jogurtů Müller-Milch

Přední výrobce ovocných jogurtů používá několik stacionárních odsávacích zařízení s ochranou proti výbuchu prachu k odsávání prachu z cukru a dalších přísad, když jsou plněny do míchacích systémů.

Průmyslový vysavač Ruwac s třífázovým pohonem na střídavý proud DS1220 s lapačem jisker vysává cukrový a obilný prach u firmy Nordgetreide ve Falkenhagenu

Nordgetreide

Výrobce snídaňových cereálií používá vysavače Ruwac k odsávání kouře z laserových značkovacích systémů na koncových balicích linkách.

Průmyslový vysavač Ruwac s třífázovým pohonem na střídavý proud DS1220 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává prach z kávy v závodu Probat v Emmerichu

Probat

Výrobce systémů na pražení kávy ukazuje, že vysavačem Ruwac můžete nejen vysát zbytky, ale také dopravit kvalitní potravinářské suroviny. Ve své prodejně používá Ruwac DS 1220 jako sací přepravní zařízení.

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na