Průmyslový vysavač Ruwac s třífázovým pohonem na střídavý proud DS1220 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává prach z kávy v závodu Probat v Emmerichu

Flexibilní sací podávací zařízení pro aromatické potraviny

Zákazník: Probat
Vysávaný materiál: zelená káva
Odvětví: potravinářství
Vysavač: DS 1220(Staub-Ex)

Závod Probat v Emmerichu vyvíjí a vyrábí zařízení pro pražení kávy již od roku 1868. Sortiment produktů společnosti Probat sahá od menších až po velké pražírny a součástí programu jsou také zásobníky na skladování zelené kávy, mlýnky a nástroje pro kontrolu kvality. S podílem na trhu kolem 70 % (exportní kvóta 80 %) je společnost světovým lídrem, a lze ji proto považovat za typického „utajeného šampióna“ německého strojírenství.

Úkol

V Emmerichu je k dispozici reprezentativní prodejna, která předvádí systémy pražení v atraktivním prostředí a ukazuje jejich provoz „naživo“. V běžných pražírnách kávy zajišťuje přepravu zelené kávy pneumatický podávací systém. V prodejně však chcete být maximálně flexibilní a dokázat společně používat různá sila a stroje. Proto společnost Probat hledala pokud možno co nejflexibilnější systém.

Řešení

Průmyslový vysavač typu Ruwac DS 1220 nejprve zajišťuje dopravu zelené kávy do sil, a poté po ručním dávkování a zvážení kávových bobů dopravu do vybraného pražícího stroje.

Protože je vysavač mobilní, může být pro podtlakové podávání nasazen v celé prodejně, tedy na každém stroji. Tato flexibilita je žádoucí i proto, aby zákazník mohl do sil i pražicích strojů naložit kávu, kterou si sám vybral.

Vysavač Ruwac se svou černou barvou velmi dobře hodí ke strojovému parku v prodejně. Současně tato barva ukazuje, že se jedná o přístroj specifikace Staub-Ex: Protože je organický prach v kombinaci s kyslíkem ze vzduchu hořlavý. Filtr vysavače pracuje se zadržovací schopností 99,9 %, to odpovídá prachové třídě M podle normy DIN EN 60335.

Potravinářství

Odprašovač Ruwac DS64000 vysává poletující prach u firmy Bunny Tiernahrung v Melle.

Bunny Tiernahrung

Při výrobě krmiva ze sena vzniká velké množství prachu. Výrobce prémiového krmiva ho odsává odprašovacím zařízením – přímo v místě vzniku.

Průmyslový vysavač Ruwac DS4150 vysává kamennou sůl prach u firmy Esco v Bernburgu.

Esco

Přední výrobce solí potřeboval výkonný a korozivzdorný průmyslový vysavač k čištění vícepodlažního zpracovatelského zařízení. Používají se vysavače Ruwac.

Průmyslový vysavač Ruwac DS1220 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává léčivé krmivo pro zvířata u firmy Gimborn v Emmerichu.

Gimborn

Při balení pamlsků pro kočky a čištění strojů jsou vysavače Ruwac tím správným prostředkem. A protože zde vzniká organický prach, je třeba vzít v úvahu požadavky na ochranu proti výbuchu prachu.

Průmyslový vysavač Ruwac DA5150 vysává prach z obilí v obilném skladu GT Rostock.

GT Rostock

V terminálu obilného sila udrží výkonný vysavač tři patra čistá – i při velkém množství vysátého materiálu

Mokrý odlučovač Ruwac NA250 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává cukrový prach u Müllermilch ve Zwickau.

Výroba jogurtů Müller-Milch

Přední výrobce ovocných jogurtů používá několik stacionárních odsávacích zařízení s ochranou proti výbuchu prachu k odsávání prachu z cukru a dalších přísad, když jsou plněny do míchacích systémů.

Průmyslový vysavač Ruwac s třífázovým pohonem na střídavý proud DS1220 s lapačem jisker vysává cukrový a obilný prach u firmy Nordgetreide ve Falkenhagenu

Nordgetreide

Výrobce snídaňových cereálií používá vysavače Ruwac k odsávání kouře z laserových značkovacích systémů na koncových balicích linkách.

Průmyslový vysavač Ruwac s třífázovým pohonem na střídavý proud DS1220 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává prach z kávy v závodu Probat v Emmerichu

Probat

Výrobce systémů na pražení kávy ukazuje, že vysavačem Ruwac můžete nejen vysát zbytky, ale také dopravit kvalitní potravinářské suroviny. Ve své prodejně používá Ruwac DS 1220 jako sací přepravní zařízení.

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na