Průmyslový vysavač Ruwac s třífázovým pohonem na střídavý proud DS1220 s lapačem jisker vysává cukrový a obilný prach u firmy Nordgetreide ve Falkenhagenu

Výroba kukuřičných lupínků: Zpětná vysledovatelnost bez zbytků

Zákazník: Nordgetreide
materiál: zbytky krmiva
Odvětví: potravinářství
Vysavač: DS 1220 FS(Staub-Ex)

Společnost Nordgetreide GmbH & Co. KG vyrábí vysoce kvalitní mlýnské produkty a obiloviny podle hesla „Proměňujeme obilí v požitek“. Společnost byla založena v Lübecku v roce 1966 jako mlýnská společnost a díky vývoji produktové řady snídaňových cereálií se stala výrobcem spotřebního zboží. Kontrolu nad celým zpracovatelským řetězcem přitom umožňuje vlastní mlýn na kukuřici v Lübecku.Produkty pro koncové spotřebitele byly zpočátku vyráběny výhradně ve Falkenhagenu, kde si společnost Nordgetreide vybudovala v roce 2001 nejmodernější výrobní zařízení. V roce 2005 skupina společností zahájila provoz další moderní továrny na cereálie v Überherrn v Sársku.

Úkol

Ve Falkenhagenu byl systém značení, který zajišťuje sledovatelnost produktů, zaveden z na všech třech výrobních linkách. Tento druh označení je čitelný, flexibilní a úsporný. Ovšem při označování laser odebere drobné množství nosného materiálu. Toto „vypálení“ nepříjemně zapáchá a může – podle nosného materiálu. Proto musí být odsáván.

Protože společnost Nordgetreide již používala mobilní i stacionární vysavače Ruwac, provozní technici se s touto záležitostí obrátili znovu na Ruwac.

Řešení

Teoreticky se jeví, že instalace – tři odběrná místa na třech výrobních linkách – hovoří ve prospěch centrálního odsávání. Nicméně přesná analýza dokládá, že s sebou tento koncept nese i nevýhody. Při výpadku nebo servisu odsávání musí být odstaveny všechny tři linky. K tomu potřebujete třístupňovou koncepci ovládání pro případ, že pracují pouze jedna nebo dvě linky. Nakonec jsou zde i relativně dlouhá potrubí: To zvyšuje montážní náklady.Proto se pozornost zaměřila na decentralizované odsávání se třemi „samostatnými“ zařízeními. Výpočty ukázaly, že Nordgetreide musí do této varianty investovat jen o něco více, ale bude těžit z vyšší flexibility a dostupnosti. Při tom byly představeny tři vysavače DS 1220 FS, které byly speciálně vyvinuty pro odsávání jemného a nejjemnějšího prachu. Mezi jeho konstrukční vlastnosti patří mj. nízký podtlak 125 mbar a filtr se speciální povrchovou vrstvou, která zabraňuje pronikání částic do filtračního média. Společnost Nordgetreide používá Staub-Ex verzi DS 1220 FS, protože stejně jako všechny organické prachy jsou i obilné produkty v určité koncentraci prachu ve vzduchu hořlavé.Provozní technici Nordgetreide jsou s odsáváním veskrze spokojeni. Zařízení pracují bez poruch a tiše a jejich provoz je levný.

Potravinářství

Odprašovač Ruwac DS64000 vysává poletující prach u firmy Bunny Tiernahrung v Melle.

Bunny Tiernahrung

Při výrobě krmiva ze sena vzniká velké množství prachu. Výrobce prémiového krmiva ho odsává odprašovacím zařízením – přímo v místě vzniku.

Průmyslový vysavač Ruwac DS4150 vysává kamennou sůl prach u firmy Esco v Bernburgu.

Esco

Přední výrobce solí potřeboval výkonný a korozivzdorný průmyslový vysavač k čištění vícepodlažního zpracovatelského zařízení. Používají se vysavače Ruwac.

Průmyslový vysavač Ruwac DS1220 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává léčivé krmivo pro zvířata u firmy Gimborn v Emmerichu.

Gimborn

Při balení pamlsků pro kočky a čištění strojů jsou vysavače Ruwac tím správným prostředkem. A protože zde vzniká organický prach, je třeba vzít v úvahu požadavky na ochranu proti výbuchu prachu.

Průmyslový vysavač Ruwac DA5150 vysává prach z obilí v obilném skladu GT Rostock.

GT Rostock

V terminálu obilného sila udrží výkonný vysavač tři patra čistá – i při velkém množství vysátého materiálu

Mokrý odlučovač Ruwac NA250 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává cukrový prach u Müllermilch ve Zwickau.

Výroba jogurtů Müller-Milch

Přední výrobce ovocných jogurtů používá několik stacionárních odsávacích zařízení s ochranou proti výbuchu prachu k odsávání prachu z cukru a dalších přísad, když jsou plněny do míchacích systémů.

Průmyslový vysavač Ruwac s třífázovým pohonem na střídavý proud DS1220 s lapačem jisker vysává cukrový a obilný prach u firmy Nordgetreide ve Falkenhagenu

Nordgetreide

Výrobce snídaňových cereálií používá vysavače Ruwac k odsávání kouře z laserových značkovacích systémů na koncových balicích linkách.

Průmyslový vysavač Ruwac s třífázovým pohonem na střídavý proud DS1220 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává prach z kávy v závodu Probat v Emmerichu

Probat

Výrobce systémů na pražení kávy ukazuje, že vysavačem Ruwac můžete nejen vysát zbytky, ale také dopravit kvalitní potravinářské suroviny. Ve své prodejně používá Ruwac DS 1220 jako sací přepravní zařízení.

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na