Průmyslový vysavač Ruwac DS4150 vysává kamennou sůl prach u firmy Esco v Bernburgu.

Korozivní sůl – vysávána ve velkém množství

Zákazník: Esco
Vysávaný materiál: sůl
Odvětví: potravinářství
Vysavač: DS 4150 s 200l předřazeným odlučovačem

Na pracovištích skupiny esco převládá bílá barva. Název je zkratka pro „european salt sompany“. V roce 2019 byla společnost, která ročně těžila kolem 5 milionů t kamenné a odpařené soli, sloučena spoluvlastníkem K + S do K + S Minerals and Agriculture GmbH.

Úkol

V Bernburgu v Sako-Anhaltsku těží okolo 400 zaměstnanců esco, nebo tedy nyní K+S, kamennou sůl v dolech. Celkem vyrobí toto pracoviště ročně kolem 2 milionů tun kamenné soli. Při tak velkém množství se nelze vyhnout tomu, že sůl končí na podlahách vícepatrového zpracovatelského závodu, ve kterém se surovina mimo jiné drtí a třídí.

Pro účinné vyčištění zařízení je třeba nejprve těžká technika: Na každé úrovni zařízení byly instalovány tzv. „výsypky“, kterými jsou nečistoty z výroby odstraněny a směrovány do velkého kontejneru v přízemí budovy. Pro sběr soli na jednotlivých patrech rozsáhlé výroby byl zapotřebí vysoce výkonný průmyslový vysavač, který za nepříznivých podmínek - sůl je známá jako vysoce korozivní – dosahuje dlouhé životnosti.

Řešení

Na základě výsledků několika testů se odpovědné osoby rozhodly pro zařízení od Ruwac. Protože jediný vysavač sám o sobě velké množství relativně těžkého sacího materiál nezvládne, Ruwac navrhl kombinovat předřazené odlučovací silo s velmi výkonným průmyslovým vysavačem DS 4150.

Vysávaný materiál se nejprve dostane do předřazeného odlučovače ze sklolaminátu (GFK), který zadrží hrubé nečistoty. Má kapacitu přibližně 200 litrů a je vybaven sledováním hladiny a také na míru tvarovanou výstupní trubkou, která umožňuje použití stávajících výsypek. To umožňuje obsluze vysát většinu soli bez použití filtrů vlastního vysavače.

Tento účinný dvoustupňový princip také usnadňuje manipulaci, protože obsluha musí při vysávání vozit s sebou pouze sklolaminátový předřazený odlučovač, zatímco s vlastním vysavačem, který je díky dvěma pohonným jednotkám o výkonu 7,5 kW výrazně těžší, nemusí téměř hýbat. Přepravu „dvoudílného“ zařízení z patra do patra nákladním výtahem lze zvládnout bez velké fyzické námahy a pro každodenní použití při výrobě soli hovořila i nerezavějící sklolaminátová konstrukce předřazeného odlučovače a sací jednotky.

Potravinářství

Odprašovač Ruwac DS64000 vysává poletující prach u firmy Bunny Tiernahrung v Melle.

Bunny Tiernahrung

Při výrobě krmiva ze sena vzniká velké množství prachu. Výrobce prémiového krmiva ho odsává odprašovacím zařízením – přímo v místě vzniku.

Průmyslový vysavač Ruwac DS4150 vysává kamennou sůl prach u firmy Esco v Bernburgu.

Esco

Přední výrobce solí potřeboval výkonný a korozivzdorný průmyslový vysavač k čištění vícepodlažního zpracovatelského zařízení. Používají se vysavače Ruwac.

Průmyslový vysavač Ruwac DS1220 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává léčivé krmivo pro zvířata u firmy Gimborn v Emmerichu.

Gimborn

Při balení pamlsků pro kočky a čištění strojů jsou vysavače Ruwac tím správným prostředkem. A protože zde vzniká organický prach, je třeba vzít v úvahu požadavky na ochranu proti výbuchu prachu.

Průmyslový vysavač Ruwac DA5150 vysává prach z obilí v obilném skladu GT Rostock.

GT Rostock

V terminálu obilného sila udrží výkonný vysavač tři patra čistá – i při velkém množství vysátého materiálu

Mokrý odlučovač Ruwac NA250 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává cukrový prach u Müllermilch ve Zwickau.

Výroba jogurtů Müller-Milch

Přední výrobce ovocných jogurtů používá několik stacionárních odsávacích zařízení s ochranou proti výbuchu prachu k odsávání prachu z cukru a dalších přísad, když jsou plněny do míchacích systémů.

Průmyslový vysavač Ruwac s třífázovým pohonem na střídavý proud DS1220 s lapačem jisker vysává cukrový a obilný prach u firmy Nordgetreide ve Falkenhagenu

Nordgetreide

Výrobce snídaňových cereálií používá vysavače Ruwac k odsávání kouře z laserových značkovacích systémů na koncových balicích linkách.

Průmyslový vysavač Ruwac s třífázovým pohonem na střídavý proud DS1220 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává prach z kávy v závodu Probat v Emmerichu

Probat

Výrobce systémů na pražení kávy ukazuje, že vysavačem Ruwac můžete nejen vysát zbytky, ale také dopravit kvalitní potravinářské suroviny. Ve své prodejně používá Ruwac DS 1220 jako sací přepravní zařízení.

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na