Vždy bezpečně: Vysávání plastů a aditiv

Zákazník: Vestolit
Vysávaný materiál: plast (PVC) a plastová aditiva
Odvětví: chemie
Vysavač: Ruwac DS 1220 (Staub-Ex zóna 22)

Vestolit GmbH patří k předním výrobcům PVC (polyvinylchloridu), který se používá především ve stavebnictví (okenní profily, potrubí, podlahové krytiny, …). V Chemiepark Marl provozuje Vestolit největší evropské plně integrované zařízení na výrobu PVC s roční kapacitou 400 000 tun.

Úkol

Vestolit v technickém centru testuje profil vlastností nových druhů PVC a jejich přísad a zkouší rovněž možnosti jejich zpracování. K tomu mají praktičtí technici k dispozici mimo jiné dvě extruzní zařízení. Protože se tato zařízení při provozu technického centra často přestrojují, mohou se do okolí dostat složky PVC a další zbytky z výroby. Musí být – to je u Vestolit zásada – ihned odsáty z podlahy nebi zařízení.

Řešení

K tomu Vestolit používá vysavač Ruwac řady DS pro Staub-Ex zónu 22. Díky kapsovému filtru prachové třídy M, který dosahuje hodnoty zbytkového prachu 0,1 mg/m3, je splněn vyšší standard ochrany zdraví pracovníků. Vysavač se nepoužívá jen na zpracovatelských zařízeních, ale rovněž na zařízení pro přípravu směsí, kde praktická technologie připravuje nové materiály.

Chemie

Průmyslový vysavač Ruwac DS1 s pohonem na třífázový střídavý proud pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává barevné pigmenty u firmy Axalta

Axalta

Čištění pracovní stanice pro dávkování pigmentů při výrobě elektrolaku

Průmyslový vysavač Ruwac DS2521 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu s big bagem vysává voskové aditivum ve firmě Clariant v Gersthofenu.

Clariant

Při výrobě mikronizovaných voskových přísad zajišťuje centrální vysávací systém s filtry potaženými PTFE čistotu a požadovanou distribuci velikosti zrn aditiv.

Průmyslový vysavač Ruwac DS2520 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu se silem a big bagem vysává makrolonový prach ve firmě Chemion v Uerdingenu.

Chemion (DS s odkapávací nádobou)

Odkapávací nádoba a vysavač Ruwac: K vrácení polykarbonátového granulátu do přepravního řetězce při plnění již nepotřebujete nic víc.

Vysavač špon Ruwac SPS250 vysává makrolonový prach u firmy Chemion v Uerdingenu.

Chemion (SPS)

Při plnění polykarbonátových granulí se osvědčují vysavače špon, které byly ve skutečnosti vyvinuty pro úplně jiný účel.

Průmyslový tichý vysavač Ruwac R01 R022 2 v Evonik Chemiepark v Marlu.

Evonik Catalysts Chemiepark

Vysavače Staub-Ex ve výrobě katalyzátoru s pevným ložem zajišťují čistotu jak u výrobních strojů, tak v jejich okolí.

Evonik

Výrobce chemických přísad odstraňuje pomocí „univerzálního vysavače“ z řady Ruwac zbytky prášku z podlahy a z výrobních zařízení.

Odprašovač Ruwac DS64000 vysává prach z kosmetiky u L´Oreal v Karlsruhe.

L´Oreal

Stacionární sací zařízení zajišťuje bezprašné dávkování ingrediencí do míchacích nádob při výrobě kosmetiky.

Vodní vysavač Ruwac WSP200 vysává vodu u podnikového hasičského sboru Roche Diagnostics v Mannheimu.

Roche Diagnostics

Aby mohl podnikový hasičský sbor výrobce léčiv a diagnostiky zlikvidovat rozlité kapaliny nebo odčerpat kapalinu ze šachet, jsou k dispozici dva vodní vysavače v provedení pro hasiče.

Vestolit

PVC granuláty, směsi a různé přísady do plastů jsou odsávány vysavačem Staub-Ex v technickém centru předního výrobce plastů

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na