Vodní vysavač Ruwac WSP200 vysává vodu u podnikového hasičského sboru Roche Diagnostics v Mannheimu.

Univerzální vysavač nebezpečných látek pro podnikové hasiče

Zákazník: Roche Diagnostics
Vysávaný materiál: různé nebezpečné materiály
Odvětví: průmysl všeobecně
Vysavač: „vodní vysavač“ WSP 2000 v provedení pro hasiče

Roche patří k předním farmaceutickým společnostem. V Mannheimu vyrábí zhruba 8 600 zaměstnanců léky proti rakovině a diagnostické produkty – například kapalná reakční činidla a testovací proužky na krevní cukr. Kromě toho se v Mannheimu nachází velké výzkumné pracoviště. O požární ochranu a rovněž o ochranu půdy a vody se na místě stará vlastní hasičský sbor.

Úkol

Kdy vytékají kapaliny, musí být podnikoví hasiči připraveni. Protože v takovém případě musí manipulovat s nejrůznějšími médii a někdy i s nebezpečnými látkami, je důležitým kritériem pro výběr vybavení flexibilita.

Řešení

Podnikoví hasiči Roche v Mannheimu používají dva „hasičské vysavače“ od Ruwac Industrie-Sauger GmbH. Oba vysavače typu WSP 2000 mohou pracovat ve dvou provozních režimech – vysávání a čerpání: Buď se vysávaný materiál uloží do 45litrové nádoby. Nebo bude odsátá kapalina přečerpána například do nejbližší kanalizační výlevky.

Díky nádobě ze sklolaminátu a čerpadlu z ušlechtilé oceli se vysavač hodí i pro vysávání nebo čerpání agresivních médií. Velká kola s nafukovacími pneumatikami na zadní nápravě zajišťují mobilitu, samozřejmě lze bez problému zdolat schody. Roche používá „hasičské provedení“ WSP 2000, které umožňuje připojení hadic podle hasičské normy.

Standardní provedení WSP 2000 naráží na své limity, pokud je nutný vysoký výkon čerpadla – například při rychlém vyčerpávání zaplavených šachet. Proto společnost Roche požádala firmu Ruwac, aby vodní vysavač vybavila obzvláště vysokým sacím výkonem. Inženýři Ruwac proto sestrojili zvláštní provedení WSP 2000 se dvěma čerpadly a 100litrovou nádrží. Čerpací výkon kapalinového čerpadla činí na 1 metr dopravní výšky 2 x 18 m3/h; maximální dopravní výška leží v 9 metrech a za hodinu je možné přečerpat až 4 800 l vzduchu. Aby bylo možné přizpůsobit výkon skutečným požadavkům, lze čerpadla zapojit samostatně. Kromě toho jsou u tohoto zařízení odčerpávací přípojky umístěni vespod namísto horní části nádrže. Tím kapalinový sloupec v nádrži zvyšuje výkon čerpadla. To je oproti prázdné hadici výhoda zejména při spouštění čerpadla – drobnost, která dále zvyšuje výkon zařízení.

Chemie

Průmyslový vysavač Ruwac DS1 s pohonem na třífázový střídavý proud pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává barevné pigmenty u firmy Axalta

Axalta

Čištění pracovní stanice pro dávkování pigmentů při výrobě elektrolaku

Průmyslový vysavač Ruwac DS2521 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu s big bagem vysává voskové aditivum ve firmě Clariant v Gersthofenu.

Clariant

Při výrobě mikronizovaných voskových přísad zajišťuje centrální vysávací systém s filtry potaženými PTFE čistotu a požadovanou distribuci velikosti zrn aditiv.

Průmyslový vysavač Ruwac DS2520 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu se silem a big bagem vysává makrolonový prach ve firmě Chemion v Uerdingenu.

Chemion (DS s odkapávací nádobou)

Odkapávací nádoba a vysavač Ruwac: K vrácení polykarbonátového granulátu do přepravního řetězce při plnění již nepotřebujete nic víc.

Vysavač špon Ruwac SPS250 vysává makrolonový prach u firmy Chemion v Uerdingenu.

Chemion (SPS)

Při plnění polykarbonátových granulí se osvědčují vysavače špon, které byly ve skutečnosti vyvinuty pro úplně jiný účel.

Průmyslový tichý vysavač Ruwac R01 R022 2 v Evonik Chemiepark v Marlu.

Evonik Catalysts Chemiepark

Vysavače Staub-Ex ve výrobě katalyzátoru s pevným ložem zajišťují čistotu jak u výrobních strojů, tak v jejich okolí.

Evonik

Výrobce chemických přísad odstraňuje pomocí „univerzálního vysavače“ z řady Ruwac zbytky prášku z podlahy a z výrobních zařízení.

Odprašovač Ruwac DS64000 vysává prach z kosmetiky u L´Oreal v Karlsruhe.

L´Oreal

Stacionární sací zařízení zajišťuje bezprašné dávkování ingrediencí do míchacích nádob při výrobě kosmetiky.

Vodní vysavač Ruwac WSP200 vysává vodu u podnikového hasičského sboru Roche Diagnostics v Mannheimu.

Roche Diagnostics

Aby mohl podnikový hasičský sbor výrobce léčiv a diagnostiky zlikvidovat rozlité kapaliny nebo odčerpat kapalinu ze šachet, jsou k dispozici dva vodní vysavače v provedení pro hasiče.

Vestolit

PVC granuláty, směsi a různé přísady do plastů jsou odsávány vysavačem Staub-Ex v technickém centru předního výrobce plastů

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na