Odprašovač Ruwac DS64000 vysává prach z kosmetiky u L´Oreal v Karlsruhe.

Bezprašné směsi krémů a tělových mlék

Zákazník: L´Oréal
Vysávaný materiál: kouř z pájení, prach z obvodových desek
Odvětví: chemie
Vysavače: dva Ruwac DS 64000 s „oddělenou“ konstrukcí a vnějším pohonným zařízením

L´Oréal je předním světovým výrobcem kosmetiky a v Německu se se svým obratem více než miliardu eur za rok drží na vedoucí pozici. Kromě hlavní značky L’Oréal Paris k tomu přispívají další známé značky jako Biotherm, Essie, Kiehl´s a Lancôme. V Karlsruhe provozuje L´Oréal vysoce moderní výrobu přípravků péče o vlasy a pokožku, kde zaměstnává asi 400 pracovníků.

Úkol

Při dávkování přísad krémů v míchací nádobě může vznikat prach. V jednom z míchacích prostorů již L´Oreal používá stacionární vysavač stacionární Ruwac, který pomocí odsávacího ramena dosáhne do jednotlivých míchačů / pracovních oblastí. Nyní je třeba centrálním odsáváním vybavit další výrobní oblast.

Řešení

Použijí se – kvůli redundanci – dvě paralelní modulární filtračních zařízení řady DS 6 (Staub-Ex zóna 22) od Ruwac s patronovými filtry tříd M a H a čištění stlačeným vzduchem.

Vysávání je vyřešeno „oddělenou“ konstrukcí: Filtry se nachází v hale, hnací jednotka venku. Tím se šetří místo a zajišťuje ochranu před hlukem. Mezi další výhody patří z hlediska uživatele komfortní vyprazdňování sběrné nádoby.

 

Chemie

Průmyslový vysavač Ruwac DS1 s pohonem na třífázový střídavý proud pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává barevné pigmenty u firmy Axalta

Axalta

Čištění pracovní stanice pro dávkování pigmentů při výrobě elektrolaku

Průmyslový vysavač Ruwac DS2521 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu s big bagem vysává voskové aditivum ve firmě Clariant v Gersthofenu.

Clariant

Při výrobě mikronizovaných voskových přísad zajišťuje centrální vysávací systém s filtry potaženými PTFE čistotu a požadovanou distribuci velikosti zrn aditiv.

Průmyslový vysavač Ruwac DS2520 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu se silem a big bagem vysává makrolonový prach ve firmě Chemion v Uerdingenu.

Chemion (DS s odkapávací nádobou)

Odkapávací nádoba a vysavač Ruwac: K vrácení polykarbonátového granulátu do přepravního řetězce při plnění již nepotřebujete nic víc.

Vysavač špon Ruwac SPS250 vysává makrolonový prach u firmy Chemion v Uerdingenu.

Chemion (SPS)

Při plnění polykarbonátových granulí se osvědčují vysavače špon, které byly ve skutečnosti vyvinuty pro úplně jiný účel.

Průmyslový tichý vysavač Ruwac R01 R022 2 v Evonik Chemiepark v Marlu.

Evonik Catalysts Chemiepark

Vysavače Staub-Ex ve výrobě katalyzátoru s pevným ložem zajišťují čistotu jak u výrobních strojů, tak v jejich okolí.

Evonik

Výrobce chemických přísad odstraňuje pomocí „univerzálního vysavače“ z řady Ruwac zbytky prášku z podlahy a z výrobních zařízení.

Odprašovač Ruwac DS64000 vysává prach z kosmetiky u L´Oreal v Karlsruhe.

L´Oreal

Stacionární sací zařízení zajišťuje bezprašné dávkování ingrediencí do míchacích nádob při výrobě kosmetiky.

Vodní vysavač Ruwac WSP200 vysává vodu u podnikového hasičského sboru Roche Diagnostics v Mannheimu.

Roche Diagnostics

Aby mohl podnikový hasičský sbor výrobce léčiv a diagnostiky zlikvidovat rozlité kapaliny nebo odčerpat kapalinu ze šachet, jsou k dispozici dva vodní vysavače v provedení pro hasiče.

Vestolit

PVC granuláty, směsi a různé přísady do plastů jsou odsávány vysavačem Staub-Ex v technickém centru předního výrobce plastů

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na