Čistá a bezpečná výroba aditiv

Zákazník: Evonik
Vysávaný materiál: aditiva
Odvětví: chemie
Vysavač: Ruwac DS 1220 (Staub-Ex zóna 22)

Evonik AG patří k největším světovým výrobcům speciálních chemikálií. V Essenu tento podnik vyrábí mj. speciální silikony a organické sloučeniny, jež se používají jako suroviny, pomocné a přídatné látky mj. v kosmetice, plastech, pěnových hmotách, barvách a lacích a optimalizují jejich vlastnosti nebo účinky.

Úkol

Jak koncové produkty, tak mnoho surovin těchto silikonových emulzí existuje v práškové formě. Proto musí být různá zpracovatelská zařízení pravidelně čištěna od zbytků prachu. Pro tento úkol se hledá mezi průmyslovými vysavači výkonný a kompaktní „univerzál“ s dlouhou životností.

Řešení

S vysavačem typu DS 1220 se dobře manipuluje ve stísněných prostorách, motor na třífázový střídavý proud je vhodný pro dlouhodobé použití. Zaměstnanci s ním vyčistí podlahy a výrobní zařízení a zařízení pro odpad. Bohatě dimenzovaný filtrační systém (třída M, stupeň propustnosti 0,1 %) je přitom podmínkou dlouhé životnosti filtru. Protože může organický prach společně s kyslíkem ze vzduchu vytvářet zápalné směsi, používá Evonik provedení vysavače DS 1220 vhodné do prostředí s výbušným prachem.

Chemie

Průmyslový vysavač Ruwac DS1 s pohonem na třífázový střídavý proud pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává barevné pigmenty u firmy Axalta

Axalta

Čištění pracovní stanice pro dávkování pigmentů při výrobě elektrolaku

Průmyslový vysavač Ruwac DS2521 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu s big bagem vysává voskové aditivum ve firmě Clariant v Gersthofenu.

Clariant

Při výrobě mikronizovaných voskových přísad zajišťuje centrální vysávací systém s filtry potaženými PTFE čistotu a požadovanou distribuci velikosti zrn aditiv.

Průmyslový vysavač Ruwac DS2520 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu se silem a big bagem vysává makrolonový prach ve firmě Chemion v Uerdingenu.

Chemion (DS s odkapávací nádobou)

Odkapávací nádoba a vysavač Ruwac: K vrácení polykarbonátového granulátu do přepravního řetězce při plnění již nepotřebujete nic víc.

Vysavač špon Ruwac SPS250 vysává makrolonový prach u firmy Chemion v Uerdingenu.

Chemion (SPS)

Při plnění polykarbonátových granulí se osvědčují vysavače špon, které byly ve skutečnosti vyvinuty pro úplně jiný účel.

Průmyslový tichý vysavač Ruwac R01 R022 2 v Evonik Chemiepark v Marlu.

Evonik Catalysts Chemiepark

Vysavače Staub-Ex ve výrobě katalyzátoru s pevným ložem zajišťují čistotu jak u výrobních strojů, tak v jejich okolí.

Evonik

Výrobce chemických přísad odstraňuje pomocí „univerzálního vysavače“ z řady Ruwac zbytky prášku z podlahy a z výrobních zařízení.

Odprašovač Ruwac DS64000 vysává prach z kosmetiky u L´Oreal v Karlsruhe.

L´Oreal

Stacionární sací zařízení zajišťuje bezprašné dávkování ingrediencí do míchacích nádob při výrobě kosmetiky.

Vodní vysavač Ruwac WSP200 vysává vodu u podnikového hasičského sboru Roche Diagnostics v Mannheimu.

Roche Diagnostics

Aby mohl podnikový hasičský sbor výrobce léčiv a diagnostiky zlikvidovat rozlité kapaliny nebo odčerpat kapalinu ze šachet, jsou k dispozici dva vodní vysavače v provedení pro hasiče.

Vestolit

PVC granuláty, směsi a různé přísady do plastů jsou odsávány vysavačem Staub-Ex v technickém centru předního výrobce plastů

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na