Průmyslový tichý vysavač Ruwac R01 R022 2 v Evonik Chemiepark v Marlu.

Čistota a bezpečnost při výrobě katalyzátorů

Zákazník: Evonik Catalysts Chemiepark
Vysávaný materiál: pevné chemikálie
Odvětví: chemie
Vysavače: dva Ruwac DS 1220 GasEx

Evonik Industries AG je předním světovým výrobcem speciálních chemikálií a zátěžových materiálů. Obchodní divize „Catalysts“ vyrábí na několika pracovištích katalyzátory – například v Marlu katalyzátory pro pevná lože, které urychlují procesy v chemické výrobě a rovněž vytváří energii a jsou efektivní z hlediska nákladů.

Úkol

Při výrobě katalyzátorů – k procesním krokům patří například tvarování, impregnace, potahování a tepelná úprava – není možné zcela zamezit tvorbě prachu. Kvůli bezpečnosti práce je třeba ihned vysávat zbytky, které vzniknou při plnění nebo výměně produktu. Je to o to důležitější, že je prach částečně výbušný.

Řešení

K tomu Evonik používá dva vysavače Staub-Ex od Ruwac. Jsou od základu zkonstruovány pro použití v oblastech s nebezpečím výbuchu, a navíc jsou výjimečně flexibilní. Ta je zajištěna snadnou dopravou na jednotlivá místa použití a rovněž díky různým sacím nástavcům, kartáčům atd., které si firma Evonik objednala jako příslušenství. Ty zajišťují, že budou veškerá čištění na podlaze či na strojích provedena účinně, důkladně a pomocí správného „nástroje“.

Protože osoby odpovědné v Evonik za výrobu katalyzátorů kladou velký důraz na bezhlučný provoz strojů a zařízení, je jeden z obou vysavačů Ruwac Ex řady DS 1 s výkonem 2,2 kW vyroben jako „tichý“.

Chemie

Průmyslový vysavač Ruwac DS1 s pohonem na třífázový střídavý proud pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává barevné pigmenty u firmy Axalta

Axalta

Čištění pracovní stanice pro dávkování pigmentů při výrobě elektrolaku

Průmyslový vysavač Ruwac DS2521 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu s big bagem vysává voskové aditivum ve firmě Clariant v Gersthofenu.

Clariant

Při výrobě mikronizovaných voskových přísad zajišťuje centrální vysávací systém s filtry potaženými PTFE čistotu a požadovanou distribuci velikosti zrn aditiv.

Průmyslový vysavač Ruwac DS2520 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu se silem a big bagem vysává makrolonový prach ve firmě Chemion v Uerdingenu.

Chemion (DS s odkapávací nádobou)

Odkapávací nádoba a vysavač Ruwac: K vrácení polykarbonátového granulátu do přepravního řetězce při plnění již nepotřebujete nic víc.

Vysavač špon Ruwac SPS250 vysává makrolonový prach u firmy Chemion v Uerdingenu.

Chemion (SPS)

Při plnění polykarbonátových granulí se osvědčují vysavače špon, které byly ve skutečnosti vyvinuty pro úplně jiný účel.

Průmyslový tichý vysavač Ruwac R01 R022 2 v Evonik Chemiepark v Marlu.

Evonik Catalysts Chemiepark

Vysavače Staub-Ex ve výrobě katalyzátoru s pevným ložem zajišťují čistotu jak u výrobních strojů, tak v jejich okolí.

Evonik

Výrobce chemických přísad odstraňuje pomocí „univerzálního vysavače“ z řady Ruwac zbytky prášku z podlahy a z výrobních zařízení.

Odprašovač Ruwac DS64000 vysává prach z kosmetiky u L´Oreal v Karlsruhe.

L´Oreal

Stacionární sací zařízení zajišťuje bezprašné dávkování ingrediencí do míchacích nádob při výrobě kosmetiky.

Vodní vysavač Ruwac WSP200 vysává vodu u podnikového hasičského sboru Roche Diagnostics v Mannheimu.

Roche Diagnostics

Aby mohl podnikový hasičský sbor výrobce léčiv a diagnostiky zlikvidovat rozlité kapaliny nebo odčerpat kapalinu ze šachet, jsou k dispozici dva vodní vysavače v provedení pro hasiče.

Vestolit

PVC granuláty, směsi a různé přísady do plastů jsou odsávány vysavačem Staub-Ex v technickém centru předního výrobce plastů

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na