Vysavač špon Ruwac SPS250 vysává makrolonový prach u firmy Chemion v Uerdingenu.

Tisíce tun granulovaného polykarbonátu – v čistším prostředí

Zákazník: Chemion
Vysávaný materiál: granulovaný polykarbonát (PC)
Odvětví: chemie
Vysavače Ruwac SPS 35 a SPS 250

Chemion je zavedená společnost působící v oblasti logistiky chemických látek – mj. v Chemiepark Krefeld-Uerdingen. Zde Covestro ročně vyrábí okolo 250 000 různých druhů Makrolonu®. Tento polykarbonát slouží zejména k výrobě CD a DVD, solárních modulů a střešních konstrukcí. Chemion zde jménem Covestro zajišťuje skladování, plnění a balení. K tomu slouží silové logistické centrum s 80 odesílacími a míchacími sily.

Úkol

Při manipulaci s velkými množstvími polykarbonátu není možné zabránit tomu, že se granulát dostane na podlahu. Protože jsou kuličky malé, tvrdé a kulaté, mohou po nich zaměstnanci uklouznout. Proto je nutné granulát ihned vysát.

Řešení

Společnost Chemion zde nasadila vysavače Ruwac typu SPS 35 a SPS 250, které byly původně vyvinuty pro zcela jiné použití: pro vysávání špon v kovozpracujícím průmyslu.

Pro tuto konstrukci vysavačů je typické „dvojité“ odsávání: Špony jsou odděleny od kapaliny (tzn. normálně jako u chladicích maziv) a jsou zachytávány v předřazeném odlučovači. Tato vlastnost je výhodou i při vysávání granulovaného Makrolonu®. Pak se stroje a zařízení proplachují vodou, aby se mezi balenými šaržemi nenacházely žádné nečistoty. Proto se plastové kuličky zachytávají v předřazeném odlučovači a voda v samotném vysavači. Kuličky se následně recyklují a voda se čistí v čističce závodu.

Chemie

Průmyslový vysavač Ruwac DS1 s pohonem na třífázový střídavý proud pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu vysává barevné pigmenty u firmy Axalta

Axalta

Čištění pracovní stanice pro dávkování pigmentů při výrobě elektrolaku

Průmyslový vysavač Ruwac DS2521 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu s big bagem vysává voskové aditivum ve firmě Clariant v Gersthofenu.

Clariant

Při výrobě mikronizovaných voskových přísad zajišťuje centrální vysávací systém s filtry potaženými PTFE čistotu a požadovanou distribuci velikosti zrn aditiv.

Průmyslový vysavač Ruwac DS2520 pro oblasti s nebezpečím výbuchu prachu se silem a big bagem vysává makrolonový prach ve firmě Chemion v Uerdingenu.

Chemion (DS s odkapávací nádobou)

Odkapávací nádoba a vysavač Ruwac: K vrácení polykarbonátového granulátu do přepravního řetězce při plnění již nepotřebujete nic víc.

Vysavač špon Ruwac SPS250 vysává makrolonový prach u firmy Chemion v Uerdingenu.

Chemion (SPS)

Při plnění polykarbonátových granulí se osvědčují vysavače špon, které byly ve skutečnosti vyvinuty pro úplně jiný účel.

Průmyslový tichý vysavač Ruwac R01 R022 2 v Evonik Chemiepark v Marlu.

Evonik Catalysts Chemiepark

Vysavače Staub-Ex ve výrobě katalyzátoru s pevným ložem zajišťují čistotu jak u výrobních strojů, tak v jejich okolí.

Evonik

Výrobce chemických přísad odstraňuje pomocí „univerzálního vysavače“ z řady Ruwac zbytky prášku z podlahy a z výrobních zařízení.

Odprašovač Ruwac DS64000 vysává prach z kosmetiky u L´Oreal v Karlsruhe.

L´Oreal

Stacionární sací zařízení zajišťuje bezprašné dávkování ingrediencí do míchacích nádob při výrobě kosmetiky.

Vodní vysavač Ruwac WSP200 vysává vodu u podnikového hasičského sboru Roche Diagnostics v Mannheimu.

Roche Diagnostics

Aby mohl podnikový hasičský sbor výrobce léčiv a diagnostiky zlikvidovat rozlité kapaliny nebo odčerpat kapalinu ze šachet, jsou k dispozici dva vodní vysavače v provedení pro hasiče.

Vestolit

PVC granuláty, směsi a různé přísady do plastů jsou odsávány vysavačem Staub-Ex v technickém centru předního výrobce plastů

Ruwac se vyznačuje svými individuálními řešeními na míru.

Nenašli jste nic vhodného? Obraťte se prosím na nás.

„na